Škoda veze do Paříže koncept Vision RS, který naznačuje podobu nového Rapidu

  • Škoda představí na autosalonu v Paříži koncept Vision RS

  • Nová studie vznikla pod vedením designéra Olivera Stefani

  • Vision RS ukazuje, jak bude vypadat nová generace Škody Rapid a současně naznačuje podobu budoucích sportovních modelů značky

Škoda v současnosti připravuje příchod nové generace modelu Rapid. Ta by měla dorazit příští rok. Na co se můžeme těšit, to na pařížském autosalonu ukáže nová studie Vision RS. Naznačuje nejen podobu budoucích sportovních modelů značky, ale právě také design, jaký dostane nový Rapid.

Mladoboleslavská automobilka aktuálně zveřejnila první dvě designové skici. Z nich je dobře vidět, že Vision RS bude velmi dynamicky tvarovaný hatchback. Vzhled studie už má na svědomí nový šéf designu značky Oliver Stefani, který přišel jako náhrada za Jozefa Kabaně.

Doporučujeme: Ze Škody Rapid Spaceback se na chvíli stane papamobil. Papeže bude vozit v Irsku

Škoda Vision RS je automobil dlouhý 4356 mm, široký 1810 mm a vysoký 1431 mm. Vůz stojí na podvozku s rozvorem náprav 2650 mm. Tyto hodnoty potvrzují neoficiální zprávy o tom, že se Rapid v rámci mezigenerační obměny zvětší. Pro srovnání, stávající Rapid Spaceback měří na délku 4304 mm, na šířku má 1706 mm, na výšku 1459 mm a jeho rozvor činí 2602 mm.

Na další podrobnosti týkající se nového mladoboleslavského konceptu si ale musíme ještě počkat. Kromě studie Vision RS přiveze Škoda na pařížský autosalon také Kodiaq RS.

VisionRS_rear VisionRS_front

Škoda veze do Paříže koncept Vision RS, který naznačuje podobu nového Rapidu
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (61.67%) 12 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Taky vám to přijde jako okopírovaná i30n s tím rozdílem, že má hnusnou škodováckou masku? Ještě, že se jedná o koncept a výsledek bude úplně jiný. Přeci jen, tak je to u škodovky zvykem, nebo snad ne?

  2. Mě se to nelíbí, Vám ano? Hlavně teda ten vnitřek. Nemluvě o tom že škodovácké koncepty jsou daleko od finálního, sériového produktu. Tak jako tak, nebude o co stát, nebo se pletu? 🙂

  3. Myslím, že se nepleteš! Ten vnitřek je humus, nemluvě o tom, že škodovka už zkrátka auta dělat dávno neumí a pochybuji, že by ji tento kousek měl nějak zachránit.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: