Škoda představila Sunroq. Karoq bez střechy ale není nový model Škoda

  • Další studentský projekt Škody nese jméno Sunroq

  • Jde o Škodu Karoq v provedení kabriolet 

  • Stejně jako předchozí podobné speciality ani tato do běžného provozu nesmí. Přesto je plně funkční 

Střední odborné učiliště Škoda Auto už delší dobu produkuje různé speciály postavené místními studenty. Možná si vzpomenete na CitiJet, Element, Funstar nebo loňské Atero. Teď přichází další, v pořadí už pátá studentská studie. Jmenuje se Sunroq a technicky vychází z nového crossoveru Karoq.

Práce zabraly zhruba osm měsíců. Tým tvořilo 23 žáků ze sedmi různých oborů. V rámci přestavby auto přišlo o střechu, což si vyžádalo dodatečné vyztužení podlahy a logicky také úpravy dveří i sloupků karoserie. Změn se dočkaly rovněž nárazníky nebo výfukový systém, který produkuje výrazně sportovnější zvuk. Naopak zážehový čtyřválec 1.5 TSI zůstal zcela sériový.

Doporučujeme: Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG – Lídr třídy

Jméno konceptu ovšem nevybrali samotní žáci. Fanoušci značky Škoda mohli přes sociální sítě posílat své návrhy. Nakonec zvítězil Sunroq, protože tohle slovo údajně nejlépe vystihuje podstatu auta.

Jak už tomu bývá u studentských speciálů z Mladé Boleslavi zvykem, do běžného provozu se ani Karoq bez střechy nedostane, stejně jako mu je zapovězena sériová výroba.

Skoda Sunrog hr

 

Škoda představila Sunroq. Karoq bez střechy ale není nový model Škoda
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.05%) 93 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. Tak to fakt ne, to se opravdu nepovedlo. Raději by se měli zamyslet a vytvořit nějaký vůz jako má na plánu Hyundai , auto na vodík, takové má opravdu smysl výrábět už jen proto, že je to eko.

  2. …hnusnější cabrio jsem ještě neviděl, a nevylepší to ani ta červená barva. Ono totiž nestačí jen uříznout střechu ze sériového auta…když už to má být něco výjimečného, protože si to nekoupí někdo kdo potřebuje rodinné auto, ale ten kdo chce mít něco extra…tak tam něco výjimečného musí být….jiný motor (ne jen vykuchaný výfuk), nebo jiný svetla, maska.. něco…takhle je to auto leda tak pro 5%…to už byl lepší favorit cabrio …za mě rozhodně palec dolů

  3. To se povedlo, je to krásný vůz. Jen čekám na nástupce nějaké té škody 1203 ( škoda family )-(škoda family scaut)

  4. ježiši, co to je za paskvil, kabriolet vymyslet, když v české republice žije 70% lidí v paneláku … kdyby se raději soustředili na nějaký hybrid nebo tak něco, to asi boužel nemaj..

PŘIDAT KOMENTÁŘ: