Škoda představí v Šanghaji koncept elektromobilu postaveného na platformě MEB

  • Volkswagen už na platformě MEB představil několik elektrických konceptů, teď přišla řada na Škodu 

  • Škoda ukáže koncept svého elektrického automobilu v dubnu v Šanghaji 

  • První sériový elektromobil značky Škoda by měl přijít zhruba za tři roky 

Ženevský autosalon ještě ani neskončil a už se objevují zprávy týkající se dubnového autosalonu v Šanghaji. Ten bude důležitý z pohledu automobilky Škoda, která zde představí koncept čistokrevného elektromobilu. Stejně jako v případě podobných konceptů z dílny Volkswagenu poslouží i tentokrát coby technických základ platforma MEB.

Doporučujeme: Volkswagen Sedric nemá volant ani pedály a vypadá jako housenka

Jak píše Autocar, nový koncept se aktuálně dodělává a hotový bude právě pro autosalon v Šanghaji. Údajně půjde o vůz, který vzbudí emoce. Škoda využije modulární platformu MEB, kterou představil Volkswagen minulý rok v Paříži spolu s konceptem I.D. Jen připomeneme, že základem platformy vyvinuté speciálně pro elektromobily je modul s akumulátory, jehož velikost v podstatě určí rozvor náprav. Volkswagen hovořil v kontextu platformy MEB o „elektrickém skateboardu“.

Doporučujeme: Volkswagen v Detroitu — Prodloužený Tiguan a elektrický Bus pojmenovaný jako Buzz

Škoda samozřejmě nebude první automobilkou, která na tomto technickém základu představí sériový automobil, přesto nebudeme na podobný vůz čekat příliš dlouho. Mladoboleslavský elektromobil by se měl v sériové podobě představit zhruba za tři roky. Prvním elektrifikovaným modelem ovšem bude plug-in hybridní Superb. Ten se začne prodávat už v roce 2019.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: