Škoda Octavia dostane na konci roku 1.5 TSI. Diesel 1.5 TDI nebude

  • Motor 1.5 TSI zamíří pod kapotu Octavie na konci roku

  • Prozatím je potvrzena verze o výkonu 110 kW (150 k)

  • Menší diesel 1.5 TDI nakonec vůbec nebude

  • Maloobjemové diesely postupně nahradí mild-hybridy

Kdo čekal s příchodem faceliftu Škody Octavia na novou generaci pohonných jednotek 1.5 TSI a 1.5 TDI, ten se nedočkal. V případě motoru 1.5 TSI ale nejsou zprávy tak pesimistické, jako je tomu u downsizovaného turbodieselu 1.5 TDI. Ten totiž do Octavie ani do ostatních koncernových aut nakonec s nejvyšší pravděpodobností nepřijde vůbec.

Jak jsme již informovali dříve, koncern Volkswagen v návaznosti na řešení aféry Dieselgate s obcházením emisí rozhodl dále nepokračovat ve vývoji maloobjemových vznětových motorů pro evropský trh. Místo nich přijdou mild-hybridy. Motor 1.5 TDI se nyní prodává v Indii v modernizované Škodě Rapid nebo Volkswagenu Polo.

Doporučujeme: Škoda Octavia 2017 je zkouškou odvahy (první jízdní dojmy)

Jednotka 1.5 TSI se ale do modernizované Octavie podívá ve druhé polovině roku 2017. Její větší rozšíření v nabídce lze očekávat ke konci roku. Zážehový motor 1.5 TSI vychází z konstrukční řady EA211. Velkou novinkou je turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek, což je u podobného motoru stále velká vzácnost. Nechybí ani systém ACT s vypínáním poloviny válců.

Prozatím je potvrzené, že jednotka 1.5 TSI bude mít pod kapotou Octavie výkon 110 kW (150 k) a točivý moment 250 Nm. Koncern Volkswagen ale prodává motor také ve verzi s výkonem 96 kW (130 k) a točivým momentem 200 Nm. Patnáctistovka postupně nahradní dosavadní jednotky 1.4 TSI ve všech koncernových modelech.

Škoda Octavia dostane na konci roku 1.5 TSI. Diesel 1.5 TDI nebude
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: