Nová Octavia startuje s cenou od 456 900 Kč. Aktuálně vám ale Škoda prodá pouze provedení za 640 tisíc

  • Škoda oznámila ceny nové Octavie, nejlevnější provedení (tříválcový liftback) bude stát 456 900 Kč

  • Na takovou verzi si ale počkáte až do poloviny příštího roku. V současnosti je k dispozici pouze kombi s bohatou výbavou a cenou od 636 900 Kč

  • Karoserie liftback jako taková dorazí koncem března. Příští rok přijde také Octavia Scout, Octavia RS, G-Tec i plug-in hybrid

  • U prodejců budou první auta koncem ledna, nejrychlejší zákazníci ale dostanou svůj vůz ještě letos 

Nová Škoda Octavia zná své ceny. Nejdostupnější provedení, což bude liftback s motorem 1.0 TSI o výkonu 81 kW (110 k), vyjde na 456 900 Kč. Případní zájemci si ale na tuhle variantu budou muset počkat do konce prvního pololetí příštího roku, přičemž liftback jako takový se začne prodávat koncem března. Aktuálně je k dispozici výhradně karoserie kombi, lepší výbavy Ambition a Style a motor 1.5 TSI coby prozatímní základ.

Fakticky tak nová Octavia aktuálně startuje částkou 636 900 Kč. V nabídce najdete jen jedinou barvu bez příplatku (modrá Energy), takže je dost pravděpodobné, že vaše Octavia Combi bude o něco dražší. Výbava Ambition ale zahrnuje vše podstatné od dvouzónové klimatizace, přes diodová světla nebo digitální přístrojový štít, až po sadu jízdních asistentů. Vyšší provedení Style přidá třeba bezklíčkové odemykání, navigaci nebo vyhřívání předních sedadel.

Škoda Octavia IV do detailu: Prohlédněte si s námi novou generaci českého bestselleru

Za 636 900 Kč si můžete pořídit buď zážehovou patnáctistovku opatřenou systémem deaktivace poloviny válců, nebo o něco slabší naftový dvoulitr TDI Evo (85 kW/115 k). Silnější diesel 2.0 TDI Evo (110 kW/150 k) pak vyjde minimálně na 731 900 Kč, ale je vždy spojen se sedmistupňovým automatem.

K prodejcům se první exempláře dostanou 30. ledna, nejrychlejší zákazníci ale své auto obdrží ještě do konce roku. Škoda zároveň slíbila, že v průběhu roku 2020 budou následovat další varianty. Těšit se můžete na provedení spalující CNG, plug-in hybrid, terénně laděný Scout nebo a sportovní RS.

Ceník nové Octavie combi si můžete stáhnout přímo zde

Škoda Octavia Combi 2020 – kompletní ceník ke stažení

Nová Octavia startuje s cenou od 456 900 Kč. Aktuálně vám ale Škoda prodá pouze provedení za 640 tisíc
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68.57%) 14 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Nemohu si stále pomoct, a to i když už od uvedení uplynula nějaká doba. Přední maska k autu nepasuje. Vypadá to, jako by byla nějakým tuzerem sundaná z většího auta a přilepené místo původní. Snížený profil předku je jistě dobrý záměr, ale ta maska nedrží proporce.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: