Škoda Karoq má nového sourozence. Pick-up Tarok ale u nás téměř jistě nekoupíte

  • Na platformě MQB vyrostl další nový model, VW Taroq 

  • Přestože název má blízko ke Škodě Karoq, Škoda tohle auto nevyrábí

  • Jde o kompaktní pick-up, který brzy vyrazí na jihoamerický trh 

  • Zatím se ale představuje jako koncept 

Na platformě MQB už vyrostlo neuvěřitelné množství aut. A teď přibylo další. Na autosalonu v Sao Paulu představil Volkswagen malý pick-up. Zatím je sice označován za koncept, nicméně automobilka říká, že je sériová výroba tohoto vozu jistá a že se toho už moc měnit nebude.

Volkswagen Tarok má spojovat prvky SUV a pick-upu. Tisková zpráva rozebírá designové detaily, takže mnoho podstatných informací zatím zveřejněno nebylo. Přesto novinka vypadá zajímavě. Kromě jiného také díky možnosti sklopit nejen zadní opěradla, ale i panel oddělující interiér od korby. Tím lze ještě dále zvětšit ložnou plochu. Se sklopenými opěradly a otevřeným zadním víkem nabídne kompaktní pick-up ložnou plochu o délce 2775 mm.

Nový Volkswagen T-Cross nabídne posuvná zadní sedadla, čtyřválec 1.5 TSI i diesel

Aktuální koncept má pod kapotou motor 1.4 TSI (110 kW/150 k) schopný provozu na etanol, šestistupňový automat a pohon všech kol. Sériové provedení dostane také dvoulitrové TDI o shodném výkonu.

Dá se předpokládat, že kombinace pětimístného crossoveru vybaveného technikou MQB a karoserie pick-up by si našla zájemce i v Evropě. Tam ale podle všeho nový VW Tarok nezamíří. Jeho hlavním teritoriem bude jihoamerický trh, kde se postaví konkurenci v podobě Dacie Duster Oroch nebo Fiat Toro. Zatím ale Volkswagen neuvedl, kdy přesně na trh nový Tarok uvede.

Škoda Karoq má nového sourozence. Pick-up Tarok ale u nás téměř jistě nekoupíte
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (69.33%) 30 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Vypadá to docela divně, ještě že se do toho nepustila Škoda, to by to dopadlo ještě hůř, obzválště co se týče těch vizí, těch už měla Škoda nespočet a kde to skončilo.

  2. opět wolksvagen zasahuje, takový auto u nás by bylo žádané, holt máme smůlu, nebo aspon vozy od konkurence budou více kupovány u nás v čr

PŘIDAT KOMENTÁŘ: