Škoda Fabia R5 za pět milionů korun slaví prodejní úspěch. Předáno bylo už sto exemplářů

  • Závodní Škoda Fabia R5 slaví úspěch. Prodáno bylo už sto exemplářů 

  • Základní cena takového vozu je v přepočtu 4,8 milionu korun

  • Homologaci získala závodní Fabia v dubnu 2015

  • Produkce pro letošní rok je už plně obsazena 

Závodní speciál Škoda Fabia R5 se ukázal jako velmi úspěšný projekt. Mladoboleslavská automobilka si může pochvalovat jak úspěchy na tratích, tak zájem ze strany zákazníků. Důvody k tomu má totiž více než dobré. Ve své kategorii vyhrál tento vůz už všechno možné a navíc nedávno proběhlo předání jubilejního stého zákaznického exempláře.

Ten zamířil do Nizozemska. Ostatních 99 vozů byste našli u zákazníků po celé Evropě, ale také v Jižní Americe, Asii nebo v Austrálii. Mimochodem, jeden exemplář (výrobní číslo 028) osedlal také Nasser Al-Attiyah.

Doporučujeme: Líbil by se vám zakázkový interiér v kůži ve Škodě Fabia? Zeptejte se u Carlex Design

Základní cena Škody Fabia R5 je 180 000 eur, což v přepočtu vychází zhruba na 4,8 milionů korun. Konečná suma ale závisí na konkrétní specifikaci, přičemž zákazníci většinou chtějí to nejlepší, co je k dispozici a s čím jezdí jezdci továrního týmu. Výsledek se tak snadno dostane přes pět milionů.

Jen připomeneme, že Fabia R5 pracuje s přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru. Ten pohání přes sekvenční pětistupňovou převodovku všechna kola. Vůz váží pouze 1230 kg.

Doporučujeme: Volkswagen oficiálně potvrdil odchod z WRC. Soustředit se bude na zákaznické vozy

Kromě světového titulu v kategorii WRC 2 vyhrála Fabia R5 také tři kontinentální šampionáty a deset národních titulů. Otázkou ale zůstává, co přinese budoucnost. Po odchodu ze seriálu WRC se chce na stejná zákaznická auta vrhnout také mateřský Volkswagen.

Škoda Fabia R5 za pět milionů korun slaví prodejní úspěch. Předáno bylo už sto exemplářů
Ohodnoťte tento článek!
3.93 (78.57%) 14 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: