Škoda chystá Kamiq s karoserií kupé. Nás to ale příliš zajímat nemusí

  • Škoda brzy představí koncept Vision GT naznačující podobu malého crossoveru s karoserií kupé 

  • V sériovém provedení půjde o menší verzi Škody Kodiaq GT 

  • Stejně jako Kodiaq GT se ani budoucí Kamiq GT v Evropě prodávat nebude 


Zdá se, že crossoverů není nikdy dost. Škoda v nepříliš vzdálené minulosti představila hned několik různě velkých SUV v čele s nedávno odhaleným modelem Kamiq, ale to pořád není vše. Jak naznačují dva oficiální náčrty, právě Kamiq časem dostane další variantu, tentokrát s karoserií blízkou kupé. Jenže evropské zákazníky to zajímat nemusí, přestože by se zájemci jistě našli.

Nový koncept se jmenuje Vision GT a představen bude začátkem června na autosalonu v čínském městě Šen-Čen. Škoda novou studii prezentuje jako „moderní městské, sportovně laděné SUV“, čemuž odpovídají i tvary auta na obrázcích. Jenže automobilka také dopředu avizovala, že tohle městské sportovně laděné SUV bude určeno pro čínský trh, takže evropští zákazníci mají smůlu.

Škoda Kamiq poprvé naživo: Scala se převlékla za SUV

Na oficiální detaily si ještě musíme počkat, je ale velmi pravděpodobné, že půjde o čínskou verzi modelu Kamiq se sportovněji tvarovanou karoserií. Pro úplnost, v Číně prodávaný Kamiq sdílí s tím evropským pouze jméno, technika je zcela odlišná.

Budoucí Kamiq GT, pokud se tak vůz bude opravdu jmenovat, se stane na čínském trhu menší alternativou ke Škodě Kodiaq GT. Také o Kodiaq GT mají evropští zákazníci zájem, takže se v minulosti spekulovalo o možném příchodu na evropský trh, jenže Škoda nemá volné výrobní kapacity a v takové situaci si nemůže dovolit přidat do nabídky další model. Vyřešit by to mohla chystaná stavba nové továrny. Ta měla původně stát v Srbsku, ale podle novějších informací kolegů z webu Automix to aktuálně vypadá na Bulharsko nebo Turecko. Každopádně na spuštění plného provozu si budeme muset ještě pár let počkat.

Škoda chystá Kamiq s karoserií kupé. Nás to ale příliš zajímat nemusí
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlas/ů

1 komentář

  1. Za mě ať se celá Škodovka přesune do Asie a vyrábí si tam co chce.Proc tady zveřejňujete vůbec nějaké novinky, které se tu stejně nebudou prodávat.Jakou hodnotu to pro nás má. Nehledě na to že český výrobce, který doma vyrobeny produkt prodává českému lidu dráž nez v cizině ať se zbali a s cizima zaměstnancema kteri navíc dostávaji nehorázne odměny dvakrát do roka táhne do pr… Slušně na východ a to hodně daleko. Normální rodina si Skodovku nekoupi, může si dovolit akorát ojetinu po firmě, protože to je jediná kupní síla v téhle republice co se prodeje nových aut týká. Už ve svém názvu je to patrné, ŠKODA že si to nemuzu koupit.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: