Roger Moore coby James Bond rozpůlil Renault 11. Teď jsou obě půlky na prodej

  • Zájemci o zajímavá filmová auta si mohou aktuálně pořídit jeden slavný Renault 

  • Jde o Renault 11 z roku 1984, který si zahrál v jednom ze série filmů o Jamesi Bondovi 

  • Roger Moore tento konkrétní vůz nejprve připravil o střechu a pak rozpůlil. Na prodej jsou obě poloviny 


Čas od času se do prodeje dostane nějaký zajímavý automobil známý z nějakého slavného filmu. Když se řekne James Bond, patrně se vám vybaví neuvěřitelně drahý Aston Martin DB5, který se mimochodem prodával minulý rok na Techno Classica. Slavný agent ale jezdil i v jiných autech. Jedno takové, i když méně známé, je teď na prodej. Skoro se dá říci, že to je lákavá nabídka, protože dostanete dva kusy za cenu jednoho.

Konkrétně je řeč o Renaultu 11 z roku 1984, který se objevil v díle Vyhlídka na vraždu z roku 1985. V jedné z akčních scén Roger Moore coby tehdejší James Bond auto nejprve připravil o střechu, pak ho rozpůlil a následně jezdil pouze se zbytkem posazeným na přední nápravě. Zájemci samozřejmě dostanou obě poloviny auta.

Chystá se velká aukce francouzských aut. Nechcete koupit Peugeot 406 z filmu Taxi 2?

Vůz prodává americké Orlando Auto Museum na Floridě. Cena ovšem zveřejněna nebyla. Na náš dotaz jsme dostali prostou odpověď: „Konkrétní cena bude otázkou vyjednávání,“ odpověděl Jim Pope, generální manažer muzea. Takže jestli máte nějakou konkrétní nabídku, můžete s ní seznámit lidi z muzea, a ti kontaktují skutečného majitele.

Na videu níže si můžete celou scénu, kde hraje hlavní roli Roger Moore a právě prodávaný Renault 11, vychutnat znovu. Auto sice jde do prodeje jako nepříliš jeté, ale zjevně toho za svůj krátký život zažilo více než dost.


Roger Moore coby James Bond rozpůlil Renault 11. Teď jsou obě půlky na prodej
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 6 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Zdravím.Jsem fanda R 11ctek.To co prodávají si myslím,že určitě není originál.Nesouhlasí barva přední části,chybí veškeré plasty,originál kola,jsou jiné sedačky,je dodělávaná zadní kapota.Podle filmu je to jiné auto.

  2. Kdesi jsem kdysi četl, že těch rencků při natáčení zničili několik, takže to budou zbytky z více kusů..

PŘIDAT KOMENTÁŘ: