Renault zveřejnil české ceny pro nový Mégane. Včetně plug-in hybridu

Zdroj: Renault
  • Francouzská automobilka začala prodávat mírně upravený hatchback a kombi Mégane

  • Auto se nabízí s bohatší výbavou, LED světlomety dostane už v základní verzi

  • Renault Mégane začíná na ceně 405 tisíc korun, plug-in hybrid vyjde na 750 tisíc

Renault na český trh uvedl svůj hatchback a kombi z nižší střední třídy Mégane v mírně inovované verzi nazvané „fáze 2“. Té přibyla například výbava, ale hlavně nový plug-in hybrid pod kapotou. Auto, které je možné objednávat hned, začíná na ceně 440 tisíc korun, v akci pak 405 tisíc. Částka platí pro hatchback v základní výbavě Life s benzinovým motorem TCe 120 GPF.

Do základu nově přibyly full-LED světlomety. Auto ale stále stojí na ocelových kolech, které mají rozměr 16 palců. Nechybí centrální zamykání, elektrická okénka vpředu, zrcátka a tempomat. Dodává se i manuální klimatizace. Ve vyšší výbavě Zen už jsou k mání dvouzónová klimatizace, multimediální systém Easy Link nebo dešťové senzory. Mégane Grandtour, tedy kombi, začíná s tím samým motorem a výbavou na částce 470 tisíc korun, která je aktuálně snížena na akčních 425 tisíc.

Srovnávací test Hyundai i30 N Fastback vs. Renault Mégane R.S. Trophy: Ostrý a ještě ostřejší

Nový plug-in hybridní motor má označení E-Tech Plug-in 160 a dostupný je jen s karosářskou verzí Grandtour. Kombinuje benzinovou jedna-šestku s atmosférickým plněním o výkonu pouhých 68 kW (92 k) s elektromotorem, který má 51 kW. Dohromady má systém produkovat 117 kW, tedy 160 koní výkonu. Baterie o kapacitě 9,8 kWh vystačí na 50 kilometrů elektrického svezení. Průměrná spotřeba je tedy 1,3 litru a auto se tak kvalifikuje na ekologickou registrační značku.

Renault Mégane Grand Tour E-Tech Plug-in 160 začíná na ceně 795 tisíc korun (v akci 750 tisíc), která je platná pro druhou výbavu Zen. Dostupný je i ve dvou vyšších verzích Intens a R.S. Line, v nichž vyjde na 840 tisíc korun (795 tisíc v akci) a 875 tisíc korun (830 tisíc v akci).

Renault zveřejnil české ceny pro nový Mégane. Včetně plug-in hybridu
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.5%) 16 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Renault stejně jako další francouzské auta rády hoří.Tak se budu muset poohlídnout po jiné značce.Asi vemu zas Hondu…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: