Renault prozradil zrychlení Mégane R.S. nové generace. Komu ujede a na koho nestačí?

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Renault zveřejnil další detaily týkající se nového Mégane R.S.

  • Zájemci budou mít na výběr provedení Sport a Cup

  • V únoru se začne prodávat verze s automatem, nedlouho poté přijde také manuální převodovka

  • Mégane R.S. nabídne 280 koní a 390 Nm

  • Sprint z nuly na 100 km/h proběhne za 5,8 s

Renault představil nastupující Mégane R.S. už minulý rok ve Frankfurtu, mnoho podrobností o něm ale tehdy nezveřejnil. Pár nových informací vypustila automobilka do éteru až teď spolu se základními cenami a zprávami o zahájení prodeje. Nejprve bude možné objednat nový Mégane R.S. v kombinaci s dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC, a to od února. Na jaře pak Renault přidá do nabídky také verzi s manuální převodovkou.

Doporučujeme: Seat Leon Cupra R dostal karbon a výkon až 310 koní

V obou případech bude pod kapotou nová přeplňovaná osmnáctistovka, naladěná na 206 kW (280 k) a 390 Nm. V praxi tyto parametry postačí ke zrychlení z nuly na 100 km/h za 5,8 s, což byl údaj, který automobilka dosud tajila. Mégane R.S. se tak zařadí mezi nejrychlejší ostré hatchbacky s pohonem přední nápravy na trhu, jak se o tom můžete přesvědčit v přiložené galerii.

Základní provedení s manuální převodovkou vyjde podle mezinárodní tiskové zprávy na 37 600 eur, za automat zaplatíte 39 400 eur. Paket Cup (tužší podvozek, samosvor a brzdy Brembo) stojí 1500 eur, připlácet můžete také například za head-up displej (400 eur), devatenáctipalcová kola (1000 eur) nebo za čalounění Alcantarou (1500 eur).

 

Renault prozradil zrychlení Mégane R.S. nové generace. Komu ujede a na koho nestačí?
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: