Renault poodhalil novou Alpine. Podobně jako Jaguar F-Type dostane hliníkový základ

  • Na sériovou verzi konceptu Alpine Vision pořád čekáme, Renault aktuálně začal s postupným odhalováním 

  • Vůz dostane hliníkovou platformu a hliníkovou karoserii, podobně jako například Jaguar F-Type

  • Kdy se ukáže finální provedení, zatím oznámeno nebylo. Aktuálně to vypadá na ženevský autosalon 

Sériové provedení konceptu Alpine Vision je dlouho očekávaný model, kterého jsme se ale zatím nedočkali. Původně se měl vůz představit minulý rok v Paříži, pak kolovaly informace o odhalení do konce roku 2016. Jenže Renault začal s postupným představováním až nyní. To by naznačovalo, že vše směřuje k březnovému autosalonu v Ženevě.

Doporučujeme: Těšíte se na nový sporťák Alpine? Jízda bokem mu asi nebude cizí

První tři oficiální snímky nám mnoho neřeknou. Renault protentokrát pouze prozradil přítomnost základu vyrobeného kompletně z hliníkových slitin. Nová Alpine dostane hliníkovou platformu i karoserii. Důvod je prostý. Tento materiál je lehký a nízká hmotnost prospívá jízdním vlastnostem.

Francouzská automobilka ve své miniaturní tiskové zprávě zdůrazňuje, že na trhu není mnoho aut, která by tak hojně používala hliníkové slitiny. Několik se jich ovšem najde. Namátkou můžeme zmínit třeba Jaguar F-Type.

Doporučujeme: Nový Renault Mégane GranCoupe vyráží do boje o zákazníky. Má delší rozvor než Octavia

Pokud se potvrdí dřívější zprávy, dostane sériové provedení konceptu Alpine Vision přeplňovaný benzinový čtyřválec o výkonu 221 kW (300 k). Motor bude umístěn uprostřed. Renault údajně počítá i s dalším rozšířením nabídky modelů Alpine. Jestli se chystaná novinka ujme, mohli bychom se časem dočkat třeba i SUV.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: