Renault Alpine A110 se konečně představuje v sériové podobě

  • Renault Alpine A110 se konečně představí v Ženevě

  • Sériový model se od posledního konceptu skoro neliší

  • Koncepce s motorem vzadu z něj dělá soupeře pro Porsche Cayman

Renault konečně po letech čekání představuje slibovaný sportovní model Alpine A110 v sériové podobě. Produkční verzi této kompaktní zadokolky uvidíme poprvé na autosalonu v Ženevě, který začíná již příští týden. Technické detaily Renault nezveřejnil, takže na definitivní potvrzení toho, co je pod kapotou, si musíme počkat až na ženevské odhalení.

Renault Alpine A110 (1)
Alpine A110 je spíše soupeř pro Porsche Cayman nebo Alfu Romeo 4C. Motor má za kabinou
Renault Alpine A110 (2)
Design produkčního vozu se od předcházejících konceptů moc neliší. Karoserie je z hliníku

Renault o oživení značky Alpine uvažoval už před více než deseti lety, ale pak udeřila hospodářská recese, ze které se evropský automobilový trh vzpamatovával zhruba pět let. Už v roce 2010 jsme ale mohli vidět koncept Renault DeZir, který ovlivnil následující koncept Renault Alpine A110-50 z roku 2012. Z něj pak vycházely další koncepty, takže práce na sériovém autě vlastně trvaly zhruba pět let.

Doporučujeme: Těšíte se na nový sporťák Alpine? Jízda bokem mu asi nebude cizí

Model Alpine A110 vzpomíná na legendární sportovní kupé malosériové francouzské automobilky, kterou později Renault převzal. Největší slávy se značka Alpine dočkala na počátku sedmdesátých let, kdy právě model A110 Berlinette válcoval konkurenci v rally. Poslední vozy Alpine byly vyrobeny v dubnu 1995.

Nový model Renault Alpine A110 (původně se spekulovalo o jméně A120) má hliníkovou platformu i části karoserie. To má uspořit hmotnost. Pokud jde o motor, ten je umístěný za kabinou a pohání zadní kola. Spekuluje se o použití přeplňovaného dvoulitru o výkonu 221 kW (300 k).

Renault Alpine A110 se konečně představuje v sériové podobě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: