Range Rover Sport opět vyrazil na Tianmen Road. Tentokrát ale nejezdil po schodech

  • Land Rover zveřejnil další video z čínské Tianmen Road, kde se představuje v hlavní roli Range Rover Sport 

  • Tentokrát ovšem došlo na upravenou verzi SVR

  • Ta přináší výkon zvýšený na 575 koní a karbonovou kapotu 

  • Range Rover Sport SVR zajel neoficiální rekord, když klikatou silničku zdolal za 9 minut a 51 sekund 

Možná si ještě vzpomenete na nedávné video z čínské Tianmen Road, kde Land Rover ukazoval schopnosti hybridního Range Roveru Sport. Ten expresně vyjel 11,3 kilometrů dlouhý silniční úsek obsahující 99 zatáček, aby následně vystoupal po schodech až k takzvané Nebeské bráně. Vypadá to, že když už tým lidí z Land Roveru a jezdec Ho-Pin Tung v Číně byli, připravili ještě jeden materiál. Tentokrát se ovšem v hlavní roli představuje modernizovaný Range Rover Sport SVR.

Doporučujeme: Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR

SVR je vrcholné provedení řady, respektive nejrychlejší model značky Land Rover vůbec. Pohání hi známý, kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec, který posílil z původních 405 kW (550 k) na 423 kW (575 k). Točivý moment narostl o 20 Nm, na konečných 700. Vůz nově zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 4,5 s (dříve to bylo 4,7 s) a maximální rychlost se posunula na 280 km/h (+20 km/h).

Současně došlo také k úpravám podvozku, aby SVR lépe zvládalo rychlé průjezdy zatáčkami. Jinak tvarovaný je nárazník umožňující lepší přístup vzduchu do motoru a k brzdám, další novinkou jsou třeba nová sedadla uvnitř nebo možnost přikoupit karbonovou kapotu s dvojicí otvorů.

Doporučujeme: Range Rover SV Coupé je nejrychlejší a neluxusnější Range Rover v historii

Co všechno nový Range Rover Sport SVR dokáže v praxi, to ukazuje právě akce z Tianmen Road. SVR zde totiž zajel neoficiální rekord, když celý úsek dlouhý 11,3 km zvládl za 9 minut a 51 sekund. Dosavadní nejlepší čas mělo na svědomí Ferrari 458 Italia (10 minut a 31 sekund). Celou jízdu nového SVR na Tianmen Rod si můžete prohlédnout v úvodním videu.

Rychlostní rekord na Tianmen Road je další z řady akcí Land Roveru sloužících k přitáhnutí pozornosti. Kromě hybridního Range Roveru Sport, který jezdil po schodech, můžeme zmínit také třeba rekord na Pikes Peak nebo sjezd více než 14 km dlouhé švýcarské sjezdovky Inferno.

Range Rover Sport opět vyrazil na Tianmen Road. Tentokrát ale nejezdil po schodech
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: