Jak probíhala renovace kabrioletu Seat 600

  • 30 odborníků a 1500 pracovních hodin si vyžádala kompletní renovace jedinečného modelu u příležitosti jeho 60. výročí

  • Téměř 1000 originálních náhradních dílů a modernizovaný design jako vyjádření respektu vůči legendární jedinečnosti tohoto modelu

  • Tento SEAT 600 byl poprvé vystaven na autosalonu v Barceloně

Automobil, který postavil Španělsko na kola, oslavuje letos své
60. výročí. SEAT u této příležitosti zrenovoval model 600 ve verzi kabriolet a tento jedinečný vůz poprvé vystavil na autosalonu Automobile Barcelona. Tým, složený z 30 odborníků, se rozhodl kompletně zmodernizovat – výhradně ruční řemeslnou prací – tento automobilový klenot, který byl v uplynulých 25 letech mimo provoz. Následují nejdůležitější informace o této renovaci.

– Více než 1000 originálních náhradních dílů: Ruční kompletní rozebrání a renovace každého jednotlivého dílu si vyžádaly 1500 hodin práce. Podle Ángela Lahoze, inženýra v Technickém centru SEAT, který byl za tento projekt zodpovědný, bylo jednou z největších výzev najít více než 1000 originálních dílů, které byly vyměněny.

– Znovuzrození po 25 letech mimo provoz: Renovován byl SEAT 600 kabriolet, který byl vyroben v roce 1965 a zakoupen soukromou osobou. Uplynulých 25 let byl mimo provoz, a vyžadoval tak pečlivou opravu elektrické soustavy i mechanických systémů. Podle Lahoze „je konečný výsledek téměř lepší, než když tento vůz opustil výrobní závod před více než půl stoletím.

– 15 litrů laku: K nalakování karoserie bylo zapotřebí 15 litrů modravě šedého laku. Tento odstín je „právě ve velké módě a připomíná první vozy 600, které byly vyrobeny, zdůrazňuje Jordi Font, vedoucí oddělení barev a materiálů ve společnosti SEAT.

– 50 metrů tkaniny se vzorem pepito: Pro tento vůz bylo vyrobeno 50 metrů exkluzivní tkaniny, která představuje „alegorii slavného vzoru pepito v černé a bílé barvě, jenž evokuje minulost“, vysvětluje Font.

– Manuálně ovládané střešní okno a originální volant: Manuálně ovládané posuvné střešní okno vyniká mezi ostatními díly vozu, protože bylo rovněž kompletně ručně renovováno. Volant a tlačítko houkačky jsou originální.

– Jedinečná verze k 60. výročí: SEAT 600 slaví v letošním roce své 60. výročí. Po své premiéře v roce 1957 se stal společenským fenoménem – Španělé v něm totiž konečně mohli vyjet na silnice. Mnoha rodinám ze střední třídy se konečně splnil sen o vlastním automobilu, který si mohly zakoupit za 70 000 peset.

– Vůz, který dosáhl rekordních prodejů: SEAT 600 byl takovým úspěchem, že v roce 1958 musela být jeho výroba zvýšena šestinásobně. Tento model se vyráběl do roku 1973 a celkem bylo prodáno téměř 800 000 vozů.

Odkaz na video naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=bpGHo8gs7Wk

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: