Porsche slíbilo pokračování puristické 911 R. Podobný model se už chystá

  • Porsche zřejmě připravuje další 911 pro ortodoxní fanoušky

  • Asi bude mít manuál a velice jednoduchou techniku

  • Cílem je nabídnout řidičské, nikoli „technologiemi“ nabité auto

  • Oproti verzi 911 R se nemá jednat o limitovaný model

Porsche bylo překvapeno obrovským zájmem o velmi puristický model 911 R, který vznikl jen v omezeném počtu a vyprodal se prakticky přes noc. Automobilka připouštějí, že pro podobné modely je v nabídce místo a brzy se prý dočkáme pokračování. Představitelé Porsche naznačují, že následník nebude vyráběn v omezeném počtu, ale bude součástí běžné nabídky.

Michael Steiner, šéf výzkumu a vývoje Porsche, řekl pro britský Autocar, že pro podobné modely vyráběné v neomezeném počtu je na trhu stále slušný potenciál a že Porsche má stále dostatek zákazníků, kteří staví čistý zážitek z jízdy na první místo před časy na okruhu, maximální rychlost, konektivitu a jiné moderní „technologie“.

Doporučujeme: I s Porsche 911 Turbo (930) lze najet milion kilometrů. Motor se ale měnil několikrát

Samozřejmě nechtěl specifikovat podrobnosti o připravovaném modelu, ale pokud si můžeme vzít příklad z vyprodané 911 R, lze očekávat výhradně manuální převodovku, užší pneumatiky, pohon zadních kol a zřejmě i absenci přeplňování, adaptivního podvozku, variabilního řízení či natáčení zadních kol. Zkrátka se bude podle všeho jednat o tu nejlepší „obyčejnou“ 911.

Příští generace Porsche 911 má přejít na mild-hybridní pohon, hlavně kvůli emisním normám a vysokým daním ze spotřeby. Ovšem průměrné emise modelové řady a celé automobilky klesají a pro řidičský model očesaný o veškeré zbytečnosti by stále měl být zájem, především mezi ortodoxními fanoušky a zákazníky. Je ale pravděpodobné, že Porsche představí puristickou 911 také jako rozlučku se současnou generací. Tu čekají na trhu ještě zhruba dva roky.

Porsche slíbilo pokračování puristické 911 R. Podobný model se už chystá
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: