Podívejte se, co přinesl jubilejní 20. ročník Goodwood Revival (galerie, videa)

  • Letošní ročník Goodwood Revival byl jubilejní dvacátý 

  • Celkem proběhlo 16 závodů 

  • Závodníci své historické stroje obvykle vůbec nešetří 

Jen málo závodů na světě má takové kouzlo jako to, co se odehrává během anglického Goodwood Revival. Letošní ročník byl jubilejní dvacátý a stejně jako dříve bylo opět na co koukat. Hlavním bodem programu je série závodů, kdy se na okruhu v Goodwoodu prohání (jak říká oficiální tisková zpráva) mnoho milionů liber. Co všechno bylo o uplynulém víkendu v Západním Sussexu k vidění, to si můžete prohlédnout na několika videích a v bohaté galerii.

První ročník Goodwood Revival proběhl 18. září 1998. Organizátoři navázali na závody, které se na stejném místě konaly po druhé světové válce. Na zdejší trati se objevila jména typu Juan Manuel Fangio, Graham Hill, Stirling Moss nebo Jim Clark. Poslední závody se zde v původní podobě jely v létě roku 1966. Následně byl tento podnik zrušen, protože automobily té doby byly na relativně malou trať už příliš rychlé. Proto se také současných závodů v rámci Goodwood Revival účastní auta vyrobená před rokem 1966.

Doporučujeme: Kupte si závodní Jaguar E-Type! S tímhle jezdil Stirling Moss a je „levný“

Za nejdražší letošní závod z celkových šestnácti byla označena Kinrara Trophy, kdy se na startovní rošt kromě Jaguarů E-Type postavily modely Ferrari 250 GT, Aston Martin DB4 GT a mnoho dalších. Navzdory ceně automobilů je jezdci obvykle moc nešetří. Letos došlo v tomto konkrétním závodě k první nehodě hned po startu.

Pokud jste nesledovali přímý přenos, můžete si nejen Kinrara Trophy připomenout na videích, bohatou galerii najdete pod nimi. Pro zajímavost, Goodwood Revival každoročně navštíví zhruba 150 tisíc lidí.

Podívejte se, co přinesl jubilejní 20. ročník Goodwood Revival (galerie, videa)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: