Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze

  • Peugeot a Citroën začnou do dvou let chrlit na trh elektromobily

  • Základem má být platforma nového Peugeotu 208

  • Elektrické verze budou v běžném prodeji

Management francouzského koncernu PSA Peugeot Citroën ujistil investory, že do dvou let uvede na trh několik elektrických verzí. Jedná se především o modely Peugeot 208, Peugeot 2008 a Citroën C3 a DS3 Crossback. Cílem je nabídnout alternativu k podobných chystaným modelům konkurenčních značek, především pak k Renaultům a Nissanům.

Citroën a Peugeot sází na to, že různé daňové zvýhodňování elektromobilů bude pokračovat, ale poroste právě také konkurence i v tomto segmentu. Koncern PSA připravuje novou platformu pro kompaktní vozy, kterou dostane nová generace modelu Peugeot 208. Ta se představí v září 2019 na autosalonu ve Frankfurtu, informují Automotive News.

Doporučujeme: Nissan Leaf se ovládá jedním pedálem a údajně zvládne 378 km na jedno nabití

Nový Peugeot 208 má být první masový model značky a celého koncernu, který vedle spalovacích motorů nabídne právě i sériově vyráběnou plně elektrickou verzi na všech trzích s dojezdem až 300 km. Dalším krokem pak bude postupný přechod na mild-hybridní a plug-in hybridní verze. I koncern PSA postupně upustí od turbodieselů v malých autech a hybridy budou jedinou cestou, jak snížit průměrné korporátní emise.

Platformu Peugeotu 208 s elektrickým pohonem pak dostane nejen příbuzný Citroën C3, ale také kompaktní crossovery Peugeot 2008 a Citroën DS3 Crossback. Je velmi pravděpodobné, že stejnou techniku následně využije u některých modelů také značka Opel, která již nyní pod koncern PSA patří.

Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Ohodnoťte tento článek!
4.75 (95%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: