Octavia WRC na prodej. Není o moc dražší než „obyčejná“ Octavia 245

  • Škoda Octavia RS 245 je nejrychlejší sériová Octavia v historii, Škoda ale vyráběla ještě ostřejší verze 

  • Jednu závodní Octavii WRC si aktuálně můžete pořídit 

  • V přepočtu stojí zhruba milion korun 

Když přišla na trh Škoda Octavia RS 245, automobilka ji prezentovala jako nejvýkonnější Octavii. Platí to samozřejmě pouze tehdy, pokud se budeme bavit o běžně dostupných autech. Svého času totiž vznikala závodní Octavia WRC. Mnoho těchto speciálů vyrobeno nebylo, ale občas se některý z nich objeví na prodej. Jako třeba aktuálně jeden vůz, který nabízí prodejce ze Španělska.

Konkrétně se jedná o verzi Evo III, tedy o poslední evoluci, která se pohybovala po závodních tratích přibližně jednu sezonu. Vůz využívá dvoulitrový přeplňovaný motor o výkonu 221 kW (300 k) a točivém momentu 600 Nm, šestistupňovou sekvenční převodovku a samozřejmě pohon všech kol.

Doporučujeme: Srovnávací test — Škoda Octavia RS 245 vs. VW Golf GTI Performance vs. Seat Leon Cupra

Nabízený exemplář je údajně posledním vyrobeným kusem. V roce 2015 prošel důkladnou opravou, takže by měl být v dobrém technickém stavu. Aktuální nabídku najdete zde. Zajímavé je, že totéž auto se objevilo k prodeji už v roce 2016, jenže tenkrát za něj prodávající požadoval 120 tisíc eur. Současná cena je třetinová, tedy v přepočtu necelý jeden milion korun. Podobnou částku byste dali i za Octavii RS 245 bohatě vybavenou příplatkovými prvky.

Škoda Octavia WRC jezdila po soutěžních tratích coby tovární speciál do roku 2003. Posledním startem byla pro tento vůz kyperská rally. Následně přišla Škoda Fabia WRC. Pro představu, nová Octavia WRC stála zhruba dvacet milionů korun a ostrý kilometr jízdy vyšel závodní týmy na přibližně šest tisíc korun.

Octavia WRC na prodej. Není o moc dražší než „obyčejná“ Octavia 245
Ohodnoťte tento článek!
4.33 (86.55%) 110 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. Prodejce tak trochu neříká pravdu. Dle historie vozu se jedná o šasi č. 5, tedy jedno z prvních, néé poslední. No jo, při prodeji auta se lže i ve španělsku.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: