Nový Volkswagen Multivan dorazil na český trh. Pořád si ale můžete koupit i ten starý

  • Volkswagen oficiálně uvedl na český trh novou generaci modelu Multivan

  • K prodejcům dorazí první exempláře příští týden 

  • Základní cena Volkswagenu Multivan T7 je 1,2 milionu korun. V nabídce prozatím zůstává i starší Multivan 6.1

  • České zastoupení už eviduje zhruba 200 objednávek

Na český trh oficiálně dorazila nová generace Volkswagenu Multivan s označením T7. Tuzemští zájemci už pár měsíců mohou podávat své objednávky, dealeři ale dostanou první exempláře příští týden. Pokud jste si tedy chtěli před objednáním vůz vyzkoušet, tak jste se dočkali. Na nejlevnější provedení budete potřebovat přibližně 1,2 milionu korun.

Nový Multivan se od toho dosluhujícího (6.1) v mnoha ohledech podstatně liší. Největší novinkou je fakt, že stojí na platformě MQB, takže nejde o osobní dodávku, ale spíše o klasické MPV. Tomu by měly odpovídat také výrazně lepší jízdní vlastnosti. Nastupující Multivan T7 také nabídne více prostoru v interiéru, který je navíc variabilnější. Naproti tomu Multivan 6.1 je dostupný s pohonem všech kol a dieselovým dvoulitrem o výkonu 204 koní. Právě pohon 4×4 budete prozatím hledat v nabídce nového Multivanu marně.

Za volantem VW Transporter T1, T2 a T3: Tři bratři

V oficiálním ceníku i konfigurátoru zatím chybí také naftový agregát, nicméně jeho ceny už jsou známé. Naftový Multivan by se měl začít vyrábět od března. K dispozici ovšem bude slabší provedení naladěné na 150 koní. Základní cena této verze je 1 297 170 Kč včetně DPH.

Nejdostupnější bude benzinová patnáctistovka (136 k), která stojí 1 202 104 Kč. Benzinový dvoulitr (204 k) vyjde na 1 329 932 Kč. Na vrcholu nabídky stojí plug-in hybrid kombinující přeplňovanou čtrnáctistovku a jeden elektromotor. Jeho systémový výkon je 218 koní a základní cena 1 436 876 Kč. Kompletní ceník nového Multivanu si můžete stáhnout zde. Naproti tomu starší generace VW Multivan 6.1 vás bude stát minimálně 1 649 000 Kč.

Volkswagen nabízí Multivan T7 ve dvou délkách karoserie (4973 a 5173 mm) a se třemi výbavovými stupni (Multivan, Life a Style). S manuální převodovkou se u novinky již nepočítá, dvouspojkové DSG je součástí standardní výbavy všech motorizací. České zastoupení už od loňského podzimu eviduje na dvě stovky objednávek.

Nový Volkswagen Multivan dorazil na český trh. Pořád si ale můžete koupit i ten starý
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: