Nový Ford Focus se představí za rok. Bude mít o 5 cm delší rozvor a zhubne 50 kg

  • Nová generace Focusu se představí příští rok v lednu

  • Zhubne 50 kg a bude mít o 50 mm delší rozvor

  • Nabídka motorů má zpočátku kopírovat tu současnou

Současný Ford Focus pomalu směřuje ke konci svého životního cyklu. V lednu 2018 by se měl na autosalonu v Detroitu představit nástupce, tedy již čtvrtá generace populárního modelu. Stejně jako v případě té současné půjde o globální model, ale Ford strategii „One Ford“ přehodnotí a vrátí se k větší diverzifikaci modelů pro jednotlivé trhy.

Požadavky zákazníků v Severní Americe, Indii, Číně a Evropě jsou přece jen pořád dost odlišné. Liší se i zvyklosti ohledně nastavení podvozku a řízení. Příští generace Fordu Focus tak sice bude mít shodný technický základ a jednotnou pětidveřovou karoserii, ovšem nastavení podvozku bude pro jednotlivé trhy úplně jiné. Sedan i kombi údajně z nabídky zmizí.

Doporučujeme: Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT — Otázka za milion

Britský Autocar přinesl první špionážní snímky zamaskovaného prototypu a také informaci, že nový Ford Focus bude mít o 50 mm delší rozvor a díky modernizované platformě C také o 50 kg nižší hmotnost.

Pod kapotou se neodehraje žádná revoluce. V nabídce nadále zůstane litrový tříválec EcoBoost s výkony 74, 92 a nově 103 kW (100, 125 a 140 k), čtyřválcová patnáctistovka EcoBoost a stále se počítá s turbodiesely. Později ale dorazí mild-hybridní pohon a také plně elektrická verze. Na evropském trhu by se měla čtvrtá generace Fordu Focus začít prodávat až v roce 2019.

Nový Ford Focus se představí za rok. Bude mít o 5 cm delší rozvor a zhubne 50 kg
Ohodnoťte tento článek!
4.67 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: