Nové velké SUV BMW X7 bylo prozrazeno na patentových skicách

  • BMW X7 v tajnosti nevydrželo, unikly patentové skici

  • Předsériová výroba už byla zahájena

  • Velké SUV se představí na konci roku v USA

Není tajemstvím, že BMW chystá ještě větší model než X5, který bude označen jako BMW X7. Hlavním konkurentem bude nejen klasický Range Rover, ale také Mercedes-Benz GLS a některá velká luxusní americká SUV. Právě Spojené státy a země kolem Perského zálivu budou cílovými trhy, ale X7 se podívá i do Evropy.

BMW X7 bude vycházet z konceptu plug-in hybridu, který se představil na loňském autosalonu ve Frankfurtu. Už poměrně konzervativní vzezření konceptu naznačilo, že projekt je ve finálním stádiu, a ani nové skici, které unikly z brazilského patentového úřadu a ukázal je třeba web Motor1.com, nenaznačují velký designový odklon od podoby konceptu.

Doporučujeme: Audi Q7 3.0 TDI vs. Mercedes-Benz GLS 350d — Duel mastodontů

Zůstává i kontroverzní masivní maska chladiče se spojenými „ledvinkami“. O technice ještě nic oficiálního nevíme, ale koncept byl plug-in hybrid a není důvod nevěřit, že takový pohon nebude ani v sériové výrobě jako jedna z možností.

BMW už spustilo předsériovou výrobu v americké továrně ve Spartanburgu. Pokud jsou dostupné neoficiální informace správné, BMW X7 se bude vyrábět jak v sedmimístném, tak v luxusním šestimístném provedení. Premiéru podle všeho zažije na autosalonu v Los Angeles na konci roku.

Nové velké SUV BMW X7 bylo prozrazeno na patentových skicách
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: