Nové Porsche 911 GT3 RS slaví světovou premiéru

Porsche vstupuje do roku oslav svého výročí s premiérou nejsilnějšího sportovního vozu s atmosférickým, tedy nepřeplňovaným motorem, schváleného pro silniční provoz. Na 88. mezinárodním autosalonu v Ženevě (6. až 18. března 2018) představí stuttgartský výrobce sportovních vozů nový model 911 GT3 RS, a to ve čtvrtek 6. března v 9:20 středoevropského času. Novinka produkuje z čtyřlitrového zdvihového objemu výkon 383 kW (520 k).

Tisková konference proběhne v expozici Porsche v hale 1. Živý přenos v němčině a angličtině bude možné sledovat na tiskových stránkách značky Porsche:
newsroom.porsche.com/geneva2018.

Výrobce sportovních vozidel z Zuffenhausenu oslaví své 70. výročí řadou aktivit. První sportovní vůz nesoucí jméno Porsche byl zaregistrován 8. června 1948 a jed-nalo se o typ 356 „No.1“ Roadster. V tento den se rovněž zrodila značka Porsche. V Německu začnou oslavy výstavou „70 let sportovních vozů Porsche“, která proběhne v berlínském komplexu DRIVE. Volkswagen Group Forum od 20. března do 31. května. Muzeum Porsche ve Stuttgartu zahájí oslavu rozsáhlou speciální výstavou od 9. června. Ve stejný den pozve Porsche všechny příznivce sportovních vozidel ke svým prodejcům na celém světě na akci Sports Car Together Day. Od 16. do 17. června pak výrobce sportovních vozidel přivítá zaměstnance a příznivce na veřejné oslavě v muzeu Porsche.

Výročí oslaví značka Porsche také na festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Bri-tánii (12. až 15. června) a na akci Rennsport Reunion v Kalifornii od 27. do 30. září. Oslavy zakončí Porsche Sound Night, která se uskuteční 13. října.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: