Nová verze závodní Tesly Model S zvládne akceleraci z nuly na 100 km/h za 2,1 s

  • Tesla Model S určená pro seriál Electric GT se dočkala nové verze 

  • Na rozdíl od původního provedení vychází to nové z varianty P100D

  • Výkon dosahuje hodnoty 585 kW 

  • Závodní speciál je o půl tuny lehčí než sériový vůz 

O seriálu Electric GT, v rámci kterého se budou po závodních okruzích prohánět upravené Tesly Model S, jsme psali už několikrát. Vše má odstartovat v letošním roce, přičemž první zprávy slibovaly závodní stroj odvozený od varianty P85+. Nedávno se ale představila nová verze, která vychází z výkonnějšího P100D.

Doporučujeme: Electric GT: Závodní Tesla Model S se předvádí na fotkách a na videu

Jezdci tak dostanou k dispozici o poznání silnější stroj, než o kterém se původně mluvilo. Upravená Tesla Model S P100D určená pro seriál Electric GT disponuje výkonem 585 kW a točivým momentem 995 Nm. Akceleraci z nuly na 100 km/h zvládne za 2,1 s. V případě původního P85+ to bylo 3,2 s. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Samozřejmě i zde došlo k důkladnému odlehčení. Technikům se podařilo snížit hmotnost závodního speciálu na 1730 kg, což je přibližně o 500 kg méně ve srovnání se sériovou variantou. Přesný dojezd uváděn není, závody ale budou dlouhé 60 km. Lithium-iontové akumulátory mají kapacitu 100 kWh.

V letošní sezóně se v seriálu Electric GT představí deset týmů a dvacet jezdců. Šampionát navštíví sedm okruhů v Americe a v Evropě. Přesný plán ale zatím zveřejněn nebyl.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. 60km dlouhý závod je tak akorát. Při “odlehčování” totiž padly za vlast zásoby baterek, takže akcelerace na úrovni 2.1s na 100km/h bude možná jen 2-3x za celý závod, zbytek už bude ecorallye. 😛

PŘIDAT KOMENTÁŘ: