Nová generace Opelu Corsa dorazí za rok a dostane i elektrickou verzi

  • Opel Corsa bude také v plně elektrické verzi

  • Nová generace se představí za rok, elektrické provedení o rok později

  • Platformu použije i Peugeot 208 a Citroën C3

Opel avizoval příchod nové generace populárního modelu Corsa už před časem. V plánu je vůz představit na začátku roku 2019. Pravděpodobně se ho dočkáme na autosalonu v Ženevě, ale logicky až příští rok. Výroba bude probíhat ve španělské Zaragoze spolu s některými příbuznými modely koncernu PSA.

Nyní Opel vydal prohlášení, kterým chce především uklidnit investory, neboť situace kolem německé automobilky je po převzetí koncernem PSA Peugeot-Citroën poměrně napjatá. Mluvilo se o zavírání továren, propouštění… To akcionářům na klidu nepřidá. Každopádně automobilka slíbila plně elektrickou verzi Corsy, která se má stát masovým hitem.

Doporučujeme: Má lepší pohon 4×4 Audi A5, nebo Opel Insignia? Výsledek vás překvapí

Elektrický Opel Corsa nebude potřebovat speciální linku či platformu a bude to vlastně první elektrické auto svého segmentu v koncernu PSA. Možná se ale ptáte, kam zmizel předchozí elektromobil Opel Ampera-e. Zmizel. Po prodeji Opelu totiž začal koncern General Motors požadovat po PSA tučné podíly z prodaných kusů.

Opel tedy dealerům doslova zakázal elektrickou Amperu-e prodávat a automobilka potřebuje vlastní model. General Motors si totiž chce chránit svou technologii (Ampera-e je vlastně Chevrolet Bolt, poměrně revoluční masový elektromobil). Pokud se vrátíme ke Corse, tak její platforma najde uplatnění i v nových generacích Peugeotu 208 a Citroënu C3.

Nová generace Opelu Corsa dorazí za rok a dostane i elektrickou verzi
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: