Nová Dacia Duster je jiná, přesto vlastně úplně stejná

  • Dacia Duster přijíždí v novém provedení

  • Platforma zůstává, i rozměry. Je to jen větší facelift

  • Největší modernizace se má dotknout interiéru

  • Fotografie vnitřku vozu ale Dacia ještě nezveřejnila

Zatímco Porsche představilo nové SUV Cayenne, ve vybrané specifikaci jedno z nejdražších SUV na trhu vůbec, Dacia přišla s „konkurencí“ ze zcela opačné části nabídky. Po dlouhém čekání se totiž představuje nová generace SUV Dacia Duster, které dlouhá léta hrálo roli nejlevnějšího SUV na trhu.

Termín „nová generace“ je potřeba brát s velikou rezervou. Jedná se spíše o velký facelift, který přináší nový interiér (jeho fotky jsme ale ještě neměli možnost vidět) a pozměněný design detailů. Dacia Duster má stále stejnou platformu a dokonce i shodné vnější rozměry. Podle automobilky je největší revolucí to, že se žádná revoluce nekoná.

Doporučujeme: Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům

Dacia přiznává, že nestačí uspokojovat poptávku po nejlevnějším SUV na trhu a vlastně neví, proč by měla měnit něco, co tak úspěšně funguje. Kritika se ale týká hlavně interiéru a komfortu a to jsou oblasti, kde se má nový model změnit. .

Více se toho dozvíme až ve Frankfurtu, rumunská automobilka patřící pod koncern Renault-Nissan dokonce ani neuvedla nějaká data o motorech. Zřejmě ale ani pod kapotou se nebude konat žádná velká revoluce.

Nová Dacia Duster je jiná, přesto vlastně úplně stejná
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68.6%) 107 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: