Nejvyhledávanější značky aut ve světě? Škoda vítězí jen v Estonsku

 • Přehled nejvyhledávanějších značek v různých zemích světa naznačuje obecnou popularitu automobilových značek

 • Nejvyhledávanější značkou na světě je Toyota, následují Honda a Ford 

 • Škoda je nejvyhledávanější značkou pouze v jednom státě na světě. A Česká republika to není!

Magazín Veygo před časem vydal přehled nejvyhledávanějších automobilek na internetu, respektive na vyhledávači Google. Jistě, prodejní statistiky jsou pro výrobce zaručeně důležitější. Nicméně i přehled nejvyhledávanějších značek v jednotlivých státech světa stojí za pozornost. Můžeme ho chápat jako indikátor popularity nebo povědomí o značce.

Celosvětově nejvyhledávanější automobilovou značkou na světě je Toyota. Následují Honda a Ford. Pokud jde o vyhledávání v jednotlivých státech, pak opět vítězí Toyota. Ta totiž ze 171 zemí světa skončila na prvním místě v 57. Druhé je v tomto hodnocení BMW (25 zemí) a třetí Mercedes-Benz (23).

Nejprodávanějším sportovním autem světa je Ford Mustang. Už třetím rokem v řadě

Je zajímavé, že průzkum neukázal souvislost mezi místní příslušností automobilek a jejich popularitou u internetových uživatelů. Domácí značky uspěly pouze ve Francii (Renault), v Německu (Mercedes-Benz), v Indii (Maruti Suzuki), Malajsii (Perodua) a ve Švédsku (Volvo). A z toho vyplývá, že ani v České republice není nejvyhledávanější automobilovou značkou Škoda. U nás se na internetu nejvíce vyhledává Hyundai. Škoda zvítězila pouze v jediné zemi na světě, a sice v Estonsku.

Kompletní mapu vyhledávání si můžete prohlédnout níže. Autoři využili data za posledních 12 měsíců. Nápad na takový přehled ale není nový, před více než rokem jsme to samé viděli od společnosti Quickco. Porovnání obou map je docela zajímavé, protože je z něj vidět, že i v tomto směru se popularita některých automobilek může celkem rychle změnit.

vyhledavani 2018vyhledavani 2017

Nejvyhledávanější značky aut ve světě? Škoda vítězí jen v Estonsku
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76.67%) 12 hlas/ů

12 KOMENTÁŘE

 1. I když, je to pouze z vyhledávače GOOGLE, spoustu lidí u nás používá jiné prohlížeče a zajímají je ceny popř. design. Tak snad to nebude tak hrozný.

 2. Jaké překvapení… já se řadím k těm, kteří škodovku taky nevyhledávají, vím že to mají dost natažený a to mi stačí bohatě k tomu, abych hledat jinde. Až slezou s cenou dolů, tak se o tom dá uvažovat. A teď se do mě klidně pusťte.

  • Myslim, že se není čemu divit, že se lidi koukají po jiných autech, kdyby ti chytráci slevili, tak by to bylo podle jejich představ, ale to od nich nehrozí, vedení musí mít na pořádné odměny.

 3. hezká mapa, ono kdo by chtěl ochcávku podřadnej koncerňáckej model s 12ti kurvítkama viď , když si může vybrat lepší auta za podobný lowe v lepší kvalitě

 4. Fakt že jo, hyundai vede ve vyhledávání i podle toho přiloženého odkazu, takže pravda vítězí a hyundai jedeee!

 5. A kde jsou nějáké ty koncerny ? Na internetu na ně furt narážím a nic z toho ? Že by neměli takový úspěch jak se píše ?

 6. Příznivci Škody si asi teď moc nepískají, když vyšla na jevo dlouho diskutovaná pravda o nejžádanější značce v tuzemsku. Proč tomu asi tak je?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: