Nejnebezpečnější místo v ČR? Křižovatka na silnici I/27 u Třemošné v Plzeňském kraji

  • Společnost Allianz ukazuje nejnebezpečnější místa na českých silnicích

  • Nerizikovější jsou podle ní křižovatky na přímých úsecích hlavních tahů a silnic první třídy

  • Většina zaznamenaných nehod se stala ve dne na suché vozovce a viník nebyl pod vlivem alkoholu

  • Na interaktivní mapě si můžete prohlédnout všechna nebezpečná místa

Se zajímavým přehledem přišla společnost Allianz, která už dlouhodobě mapuje nebezpečné úseky českých silnic a dálnic. Aktuální statistiky zahrnují poslední tři roky. Jako nejnebezpečnější úsek z nich vychází křižovatka na silnici I/27 u Třemošné v Plzeňském kraji. Ve sledovaném období se tu událo 13 nehod se zraněním, z nich čtyři vážné. Překvapivé je, že se jedná o součást nového obchvatu obce vybudovaného podle moderních měřítek.

Všechna riziková místa si můžete prohlédnout na www.allianz.cz/automapa.

Druhým nejrizikovějším úsekem se stala mírná zatáčka na silnici I/11 v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Jihovýchodně od obce Olšany, 500 metrů před odbočkou na Bohutín ve směru jízdy do Olšan, se za poslední tři roky stalo celkem pět nehod, z toho tři vážné. Pět lidí se při nich těžce zranilo.

Doporučujeme: Sedm „zločinů“ proti bezpečnosti a plynulosti provozu, které nikdo netrestá

Třetí místo v zemi obsadil rizikový úsek v katastru Mohelnice, která se rovněž nachází v Olomouckém kraji. Křižovatka na silnici I/44 při severním výjezdu z města se za zkoumané období stala svědkem deseti nehod, z toho tří vážných. Tři lidé zde na místě zemřeli a jeden se těžce zranil.

V žebříčku 20 nejrizikovějších lokalit v Česku figurují některé regiony vícekrát. Nejhůře dopadl Středočeský kraj, který je v letech 2014 až 2016 zastoupen hned čtyřikrát. Třikrát se umístil kraj Jihočeský a Moravskoslezský. Naopak Jihomoravský, Karlovarský, Královéhradecký kraj a Vysočina se ve výpisu dvaceti nejnebezpečnějších úseků vůbec neobjevily.

Doporučujeme: 5 druhů nejhorších a nejotravnějších řidičů: Jste jedním z nich?

Zajímavostí jistě je, že většina nehod se stala ve dne na suché vozovce a viník nebyl pod vlivem alkoholu. Ze 133 zkoumaných vážných dopravních nehod se 49 havárií stalo o víkendu (pátek odpoledne až neděle). V deseti lokalitách dokonce došlo ke všem nebo k převážné většině nehod právě o víkendu. Bylo tomu tak i u dvou z celkem čtyř vážných nehod v nejrizikovější lokalitě v zemi, křižovatce severně od obce Třemošná. Podrobnosti, tabulku a metodiku si můžete prostudovat v přiložené tiskové zprávě.

Otevřít tiskovou zprávu

Nejnebezpečnější místo v ČR? Křižovatka na silnici I/27 u Třemošné v Plzeňském kraji
Ohodnoťte tento článek!
4.33 (86.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: