Nejbezpečnější vozy roku 2017 dle Euro NCAP: Volkswagen vládne

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Známe sedmičku nejbezpečnějších modelů loňského roku podle Euro NCAP

  • Testy Euro NCAP minulý rok prošel Kodiaq i Karoq, ani jeden model se ale mezi nejlepší auta roku nedostal 

  • Automobilka Volkswagen ovšem uspěla ve velkém 

  • Ocenění se dočkalo také Volvo, Opel a Subaru 

Loňský rok přinesl velké množství testů Euro NCAP. Celkem prošlo těmito zkouškami téměř 70 aut, což je nejvíc v historii. Pro srovnání, o rok dříve bylo testováno pouze 18 nových modelů. Takže při sestavování tradičního seznamu nejbezpečnějších automobilů bylo opravdu z čeho vybírat.

Euro NCAP zveřejňuje automobily s nejlepším hodnocením daného roku už po několikáté. Rozděluje je do různých kategorií. Tentokrát jich bylo šest. Mezi vybranými modely samozřejmě nemůže chybět Volvo, více pozornosti ale poutá Volkswagen. Jeho modely totiž z těchto šesti kategorií obsadily hned tři. Nejlepšími modely loňského roku v testech Euro NCAP byly Arteon, T-Roc a nová generace hatchbacku Polo. Uspělo rovněž Subaru a Opel. Všechna oceněná auta najdete v přiložené galerii.

Doporučujeme: Testy Euro NCAP prověřily osm novinek. Propadák se nekonal, Karoq ale nezazářil

Naprostá většina zcela nových modelů testovaných minulý rok získala maximální možné pětihvězdičkové hodnocení. Výjimky se ale našly, jak dokázal třeba nedávný test nové Dacie Duster. Ta ovšem spíše spadá do kategorie modernizovaných modelů a o těch Euro NCAP píše, že u nich už výsledky tak slavné nebyly. Jednoduše proto, že starší technický základ neumožňuje použití nejmodernějších bezpečnostních prvků.

V roce 2017 prošly testy Euro NCAP hned dva modely značky Škoda, konkrétně dvě nová SUV Karoq a Kodiaq. Obě mladoboleslavské novinky získaly pět hvězd, na prvenství to ale nestačilo.

Nejbezpečnější vozy roku 2017 dle Euro NCAP: Volkswagen vládne
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: