Nechcete formuli? Prodávat se bude Williams-Renault FW14B, se kterým jezdil Nigel Mansell

  • Do dražby míří monopost Williams-Renault FW14B

  • S touto Nigel Mansell v roce 1992 celému seriálu zcela dominoval 

  • Prodávaný exemplář je údajně funkční 

  • Dražba proběhne v červenci v Goodwoodu. Cena by mohla být zhruba sto milionů korun


Začátkem července proběhne v Goodwoodu dražba, v rámci které se bude prodávat také monopost Williams-Renault FW14B z roku 1992. Nigel Mansell s ním tehdy suverénně získal titul mistra světa. Zájemci ale budou muset sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Odhadovaná cena je totiž tři miliony liber, tedy v přepočtu necelých 90 milionů korun. Vůz by ale měl být v perfektním stavu a plně funkční. Pohání ho atmosférický desetiválec 3,5 l o výkonu 515 kW (700 koní). Technickou zajímavostí je aktivní hydraulické odpružení nebo možnost řadit pádly pod volantem. Na vývoji se podílel také slavný Adrian Newey. Celkově je tento monopost považován za jednu z nejsofistikovanějších formulí.

Tohle Porsche je rychlejší než formule 1. Jak to? Stačí nedodržovat pravidla

Do prodeje jde konkrétně exemplář s číslem 08. S ním Nigel Mansell vyhrál v roce 1992 pět závodů. Následně do čísla 08 usedl týmový kolega Riccardo Patrese. Celkově byl prodávaný automobil nasazen do třinácti závodů, pětkrát zvítězil, dvakrát dojel druhý a v kvalifikacích si sedmkrát vybojoval pole position.

Zájemci si mohou rovnou do diářů napsat termín 5. července 2019. Právě v tento den se bude nabízený monopost pod taktovkou aukční síně Bonhams dražit.


Nechcete formuli? Prodávat se bude Williams-Renault FW14B, se kterým jezdil Nigel Mansell
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: