Nástupce Rapidu má jméno. Těšte se na Škodu Scala

Ani Škoda Spaceback, ani Škoda Felicia, jak se také spekulovalo. Nástupce kompaktního modelu Rapid se bude jmenovat Škoda Scala. „Jméno pochází z latinského slova ‚scala‘, což lze přeložit jako ‚schody‘ nebo ‚žebřík‘, a představuje zároveň pro automobilku další velký krok vpřed v segmentu kompaktních vozů, uvádí automobilka.

181015-ŠKODA-SCALA-A-new-name-for-a-new-compact-model-2181015-ŠKODA-SCALA-A-new-name-for-a-new-compact-model-1

Už z dřívějška víme, že design Škody Scala bude vycházet ze studie Vision RS, představené začátkem října na autosalonu v Paříži. Podobu vozu už ale známe díky špionážním fotografiím:

Nová Škoda Rapid byla odhalena bez maskování. Design se radikálně změní

Automobilka dnes doplnila informaci, že Scala bude mít jako první model značky vzadu místo loga velký nápis „Škoda“. Šéf Škody Bernhard Maier v tiskové zprávě slibuje, že se jedná o „zcela nově vyvinutý vůz, který v této třídě stanoví nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu“.

O technice v tuto chvíli nic oficiálního známo není. Je ale logické, že stejně jako v případě Fabie bude paleta motorizací stát na různých verzích litrového tříválce. Zatím můžeme jen hádat, zda Scala dostane palubní desku s displejem á la tablet, jako jsme to viděli v konceptu Vision RS. Je to však velmi pravděpodobné.

Nástupce Rapidu má jméno. Těšte se na Škodu Scala
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.82%) 11 hlas/ů

7 KOMENTÁŘE

  1. Opět velké haloo o ničem. Zvěřejnění názvu, to je opravdu paráda! Kdyby se raději zaměřili na to co chce trh, ale to asi ne…! To jak prospali éru elektromobility, tím si u mě zavřeli dveře. Díky bohu, že tu máme i jiné, lepší automobilky!

    • Nebýt konkurence, tak by z nás Škoda, jako monopol, vycucala všechny peníze a vůbec by jí to nevadilo. A s kvalitou aut by šla taky ještě víc dolů. Ve služebním fábii jsem jezdil s motorem HTP, každej od nás už ví že to znamenalo “Hov** To Pojede”

  2. Ať se pochlubí co do toho budou dávat za zážehové motory, určitě ty jejich litrové tříválce, jako to bylo doposud u Rapida. Kdy nám dají tyto informace? Nebo se bojí?

      • Ano v nabídce budou jejich slavné jedničkové tříválce, takže si připravte pěknou sumu peněz na lepší motor a nebo ještě lépe se poohlédněte po lepším autě.

  3. No jestli si myslí, že jmeno jim pomůže ? Ono taky otázka jestli tam ukážou něco nového že ? Jen aby to nebylo jen nové jméno a v efektu pak nepoznáme jestli to je fabia nebo octavia, ale chtělo by to nějáké bližší info než jen jméno ne ? Nebo tam zas chtějí narvat tu jejich “skvělou” motorizaci tak se bojí pustit ven víc ?

    • U těch Fábií tu modernizaci designu oje****, jak ve škole při opisování písemky. Všechno téměř totožné. Jestli si koupim novou Fabii nebo 3 roky starou, nikdo to nepozná. Nevim co je k tomu vedlo.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: