Mysleli jste si, že Toyotu GT86 s motorem z Ferrari už nic nepřekoná? Tak to jste se spletli

  • Toyota GT86 má v sériové verzi výkon 200 koní, ale v rámci dalších úprav se tento model dočkal už několika zajímavých přestaveb 

  • Nedávno byla představena verze s motorem z Ferrari, ale ani ta není tím nejbrutálnějším, čeho se japonské kupé dočkalo

  • V Austrálii vznikl závodní speciál disponující výkonem přibližně 1800 koní 

Není to tak dávno, co jsme vám ukazovali Toyotu GT86  s motorem Ferrari. Konkrétně s osmiválcem z modelu 458 Italia, který propůjčil malému japonskému kupé výkon 425 kW (570 k). Skoro by se chtělo říci, že nic šílenějšího už vzniknout nemůže. Jenže opak je pravdou. V Austrálii totiž postavili Toyotu GT86 s výkonem zhruba 1800 koní.

Doporučujeme: Radikálně upravená Toyota GT86 s motorem z Ferrari už startuje. Poslechněte si ten zvuk

Jedná se o závodní speciál týmu Boosted86 Racing. Ten ve spolupráci se společností JW Automotive přestavěl Toyotu GT86 na dragster. Na místo sériového dvoulitru se nastěhoval řadový šestiválec, jehož původ sahá až k Toyotě Land Cruiser. V běžném provedení má tato jednotka 4,5 litru, ale kvůli zvýšení otáček byl objem snížen na čtyři litry. Samozřejmostí je nová řídicí jednotka a obrovské turbo.

Kromě kompletně přepracovaného podvozku vůz dostal ještě navíc dvoustupňovou převodovku a řadu dalších úprav. Výsledek je velmi působivý, protože motor disponuje výkonem přibližně 1800 koní a auto jako takové váží pouze 1312 kg.

Nelze se divit tomu, že sprint na čtvrt míle zvládá tato důkladně předělaná Toyota GT86 za 7,29 s, přičemž konečná rychlost přesahuje 300 km/h. Cílem týmu je ale hranice šest sekund.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: