Může Renault Kangoo driftovat? Pokud má šestiválec a 400 koní, tak ano

  • Švédská úprava změnila obyčejný Renault Kangoo na neobyčejný stroj 

  • Na místo sériového motoru se nastěhoval dieselový šestiválec Mercedes-Benz

  • Hnaná zadní náprava pochází z Volva 

  • Výkon upravené malé dodávky překračuje 400 koní 

Renault Kangoo je možná dobrý vůz pro doručování zásilek, rozhodně to ale není příliš vhodný základ pro sportovní úpravy. Proto se také podobné záležitosti příliš často neobjevují. Jenže stejně jako všude, i tady existují výjimky. Jednu najdeme třeba ve Švédsku, kde vzniklo šestiválcové Kangoo s výkonem přes 400 koní.

Doporučujeme: Video — Toyota GT86 s motorem z Ferrari 458 Italia poprvé ukázala, co umí

Jak píší kolegové z magazínu Bilsport, přestavbu mají na svědomí bratři Olle a Lasse Anderssonovi ze švédského města Hammerdal. Vzali starý Renault Kangoo, pod kapotu implantovali vznětový šestiválec Mercedes a ten ještě dále upravili. Motor dostal turbodmychadlo Holset a navíc kompresor Eaton. Přesný výkon úpravy není znám, dostupné informace ale slibují maximum přes 400 koní. Hnaná samozřejmě není přední náprava. K řadovému šestiválci byla přidána automatická převodovka a dozadu se nastěhovala náprava původem z Volva 940.

Doporučujeme: Takhle to dopadne, když chcete SUV značky Bentley a Bentaygu si koupit nemůžete

Renault Kangoo není těžký automobil, takže je jasné, že taková pohonná jednotka s ním bude řádně cvičit. Ledacos napoví i přiložené video, kde upravené Kangoo driftuje na zamrzlém jezeře.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: