Může mít Fiat 500 zlato, bílou kůži a držák na sklenice? Pokud jste šejk, tak rozhodně ano

  • Fiat 500 není typickým základem pro luxusní tuning, výjimky potvrzující pravidlo se ale najdou i zde

  • Společnost Romeo Ferraris stvořila speciální provedení s příznačným označením Qatar 

  • Pro zájemce z Blízkého východu vznikl vůz, který má bílou kůží potažené úplně vše. A došlo i na zlato 

Pokud movití zájemci (často z Blízkého východu) zatouží po luxusním automobilu upraveném přesně podle svých potřeb, většinou sáhnou po nějakém dražším modelu třeba od Mercedesu nebo rovnou po některém supersportu. Najdou se ale výjimky, jak dokazuje nedávno představený Fiat 500 v provedení Qatar, které stvořila společnost Romeo Ferraris.

Doporučujeme: Fotogalerie — Nabídka barev pro Bentley Bentayga nemá hranice. Dostanete ho i v růžové

Blízkovýchodní specialita dostala bílou karoserii doplněnou o aerodynamické prvky nebo kapotu s výraznými otvory. Oproti tomu, co se událo v interiéru, ale jde pouze o drobná vylepšení. Do kabiny se totiž nastěhovala kromě jiného elektricky seřiditelná přední sedadla a bílá kůže, kterou je potaženo naprosto všechno. Tedy až na detaily, které jsou pokryté zlatem.

Ačkoliv to na první pohled nemusí být zcela patrné, nejde pouze o luxus, přestože pod řadicí pákou najdete dokonce držák na dvě sklenice zajisté určené pro nealkoholické osvěžení. Lidé od Romeo Ferraris upravili i přeplňovanou zážehovou čtrnáctistovku, jejíž výkon narostl na 182 kW (248 k). To by mělo stačit pro zrychlení z nuly na 100 km/h za pět sekund, respektive k maximální rychlosti 240 km/h.

Doporučujeme: Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů

Pro lepší jízdní vlastnosti vůz používá také nastavitelné tlumiče Bilstein a v prostoru zadních sedadel najdete přídavný rám (přirozeně potažený bílou kůží). Třešničkou na dortu jsou dvě přilby.

O ceně se nikde nic nepíše, ale ta logicky zájemce, kteří si podobný vůz chtějí objednat, rozhodně vůbec nezajímá. Mimochodem, pokud by vám tohle auto přišlo příliš přehnané a chtěli byste nějakou opravdu ostrou pětistovku, nabízí se dříve představené Giannini GP350 s motorem z Alfy Romeo 4C Spider o výkonu 257 kW (350 k). Rozloučit se ale musíte s bílou kůží, zlatem a tím držákem sklenic.

Může mít Fiat 500 zlato, bílou kůži a držák na sklenice? Pokud jste šejk, tak rozhodně ano
Ohodnoťte tento článek!
3.81 (76.15%) 26 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: