Modernizovaná Škoda Fabia Scoutline: Více plastu, ale vyšší podvozek pouze za příplatek

  • Modernizovaná Škoda Fabia přijíždí ve verzi Scoutline 

  • „Terénně“ orientované provedení poznáte hlavně podle plastů na karoserii 

  • Opět jde spíše o stylovou záležitost než o něco, co by vám reálně pomohlo při jízdě terénem 

  • Také u verze Scoutline je potřeba připlácet za paket pro špatné cesty, se kterým rovněž dostanete zvýšený podvozek

Škoda Fabia se už chvíli prodává v modernizované verzi. Ta příliš změn nepřinesla, samozřejmě pokud nepočítáme přepracovanou přední část a hlavně instalaci filtru pevných částic pro zážehové přeplňované tříválce. Zatím byla k dispozici pouze standardní varianta, teď ovšem přichází také Fabia Scoutline. Zásadní změny nečekejte. Stejně jako v minulosti i nejnovější varianta Fabie Scoutline přináší především specifický design.

Fabia Scoutline se liší od civilní varianty upravenými nárazníky se stříbrným plastem ve spodní části. Vpředu plní roli spoileru, vzadu se tváří jako difuzor. Tyto stříbrné plasty trochu zhoršují nájezdové úhly, což je u terénně střižené varianty trochu paradox. Nicméně vypadají dobře. To platí také o litých šestnáctipalcových kolech, která lze vyměnit za sedmnáctky.

Co způsobil filtr pevných částic u Fabie 1.0 TSI? Nižší točivý moment a nepatrně horší dynamiku

Samozřejmě nemohou u provedení Scoutline chybět ani oplastované blatníky. Stejně jako plasty na náraznících jsou stříbrnou barvou lakovány ještě kryty zpětných zrcátek a střešní ližiny. Škoda nic neříká o větší světlé výšce nebo o nějaké ochranně podvozku (za paket pro špatné cesty, se kterým souvisí také podvozek vyšší o 8 mm, si musíte i u verze Scoutline připlatit). Každopádně to Fabii opatřené několika plasty navíc docela sluší.

Škodu Fabia Scoutline si už můžete objednat. Dodává se výhradně kombinaci s karoserií kombi a s přeplňovanými tříválci TSI. Základní cena činí 377 900 Kč.

Modernizovaná Škoda Fabia Scoutline: Více plastu, ale vyšší podvozek pouze za příplatek
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

6 KOMENTÁŘE

  1. No akorát zas věc na rejžování peněz za mě velké zklamáníí “nová” fabie, která se jednoduše plete s předcházející a tomu Scoutline taky moc nedali

  2. Mě teda ničím neoslovila, Vás jo? Přijde mi to pořád to samé a ten “scoutline” tam také není moc znát. Hlavně, že cenovka je opět vysoká. Za mě se jedná o další tuctové, které zaujme maximálně vysokou cenou, co myslíte vy?

  3. No nejspíš ani ty plasty to auto moc neodliší od předchozí fabie ne ? Jakože scoutline mi příjde jako lacinej plast za který zas vyhodíme zbytečný peníze nebo ne ?

  4. Na té fabii nevidím nic “modernizovaného” vy ano? Dle mého vzali starší model a udělali změny, kterých si člověk ani nevšimne a nahodili tomu vyšší cenovku, nebo se pletu? Poslední dobou je to od škodovky samé zklamání, nemyslíte?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: