Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí

  • Jméno Evolution se už brzy vrátí na scénu 

  • Mitsubishi pod tímto názvem představí studii spojující naprosto vše, co fanoušci slavného Lanceru Evo nemají rádi 

  • Bude to elektromobil pravděpodobně vybavený systémem autonomního řízení a ještě k tomu s karoserií BMW X6

Mitsubishi Lancer Evolution je pro určitou skupinu lidí auto představující opravdovou legendou. Klasický sportovní sedan s velkým křídlem, výkonným motorem, pohonem všech kol. Tradiční soupeř Subaru WRX STi. Jenže také tento vůz je minulostí. Automobilka ho na rozdíl od Subaru stáhla z prodeje a nástupce už nepřipravila. Teď přišla zpráva o tom, že se jméno Evolution vrací na scénu. Pokud patříte mezi příznivce ostrého Lanceru, důvod k radosti skutečně nemáte.

Doporučujeme: Poslední Mitsubishi Lancer Evo na americkém trhu se prodalo v dražbě za 1,8 milionu

Japonská automobilka pod názvem e-Evolution představí na nadcházejícím autosalonu v Tokiu nový koncept. Podle tiskové zprávy půjde o zlomový moment, protože Mitsbuishi tak definitivně odstartuje novou éru (kolikrát už jsme tuto frázi od jiných automobilek slyšeli…). Jistě, tušíte správně, e-Evolution bude elektromobil.

Jenže to není všechno, tisková zpráva slibuje rovněž přítomnost umělé inteligence, což podle všeho v překladu znamená autonomní řízení. Takže další věc, která dělá tuto studii dramaticky odlišnou od slavného Lanceru. A pak tu je třešnička na dortu. Žádný sedan s velkým křídlem, novodobý Evolution bude crossover s karoserií kupé.

Doporučujeme: Mitsubishi po 44 letech ukončí výrobu modelu Lancer. Nástupce nebude

Zatímco tradiční zákazníci automobilky Mitsubishi si pod označením Evolution automaticky představí Evo, novodobá verze bude elektrické „BMW X6“ schopné jízdy bez řidiče. Fanoušci zajisté nebudou potěšeni, ale krásně to dokumentuje, kam se automobilový průmysl posouvá. Mitsubishi slibuje také pohon všech kol a více než zajímavou dynamiku.

Jak bude nový koncept nakonec vypadat, to ukazuje první fotka. Více se dozvíme nejpozději 25. října, kdy se Tokyo Motor Show otevírá novinářům.

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT

Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Ohodnoťte tento článek!
3.13 (62.5%) 16 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: