Mitsubishi Eclipse se vrací jako kompaktní crossover. Bude mít i diesel

  • Mitsubishi Eclipse je nyní kompaktní crossover

  • Na výběr jsou prozatím jen dva motory, oba s automatem

  • Kvůli evropskému trhu nechybí ani turbodiesel

Mitsubishi Eclipse bylo svého času docela populární kupé. Ačkoli bychom ho za „sportovní auto“ označili jen s hodně přimhouřenýma očima, svou základnu fanoušků mělo. Vždyť si zahrálo hlavní roli v dnes už ikonickém snímku Rychle a Zběsile. Mezi lety 1989 až 2011 se ve čtyřech generacích vyrobilo zhruba 1,4 milionu kupé a kabrioletů Eclipse.

Nyní se jméno Eclipse u Mitsubishi vrací, ale nikoli na kupé, nýbrž na módním SUV. Jmenuje se Mitsubishi Eclipse Cross a poprvé ho uvidíme na autosalonu v Ženevě. Japonská automobilka, kterou nedávno koupil Nissan po skandálu se švindlováním s údaji o spotřebě, s ním chce zaujmout také na evropském trhu.

Doporučujeme: Test letních SUV pneumatik 215/65 R16 H — Jen dvě jsou dobré, jinak průměr

O výkonech motorů ještě nevíme nic konkrétního. Mitsubishi se ale pochlubilo, že nový crossover Eclipse Cross bude mít i pohon všech kol. Uvnitř najdeme třeba head-up displej, dotykové ovládání infotainmentu a také samozřejmě variabilní a sklopná zadní sedadla. První fotky interiéru naznačují, že by mohlo jít zejména o ergonomický a kvalitativní posun k lepšímu, blíže moderním evropským zvyklostem. Doufejme.

Pod kapotou může být přeplňovaná benzinová patnáctistovka s přímým vstřikováním a převodovkou CVT, která ve sportovním režimu pracuje s osmi virtuálními stupni, aby se chovala více jako převodovka s klasickým řazením. Druhou možností bude turbodiesel 2,2 l kombinovaný s osmistupňovým automatem. Prodej bude na evropském trhu zahájen až na počátku roku 2018.

Mitsubishi Eclipse se vrací jako kompaktní crossover. Bude mít i diesel
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: