Mercedes ukázal nový multimediální systém. Jako první ho dostane třída A

  • Na veletrhu CES nechybí ani Mercedes-Benz 

  • Světovou premiéru zde absolvoval nový multimediální systém MBUX

  • Prvním modelem, který novinku dostane, bude nová třída A

Ani Mercedes-Benz nechybí na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018. Hlavní novinkou značky je zde nový multimediální systém MBUX, který dorazí do sériové výroby ještě letos spolu s novou generací třídy A.

Systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience) je podle německé automobilky dalším krokem k tomu, aby se z automobilu stal váš mobilní asistent. Zřejmě nejzajímavější funkcí této novinky je ovládání hlasem, kdy si údajně můžete se svým Mercedesem doslova přátelsky popovídat. Stačí (podobně jako třeba u systému Google) oslovit vůz frázi „Hey Mercedes“ a přidat nějaký další pokyn. Automobilka slibuje, že nový systém nebude vyžadovat pouze přesně definované věty, ale bude schopný s vámi komunikovat přirozeně. Takže například místo věty „Nastavit teplotu na na 24 °C“ postačí pouze oznámení, že vám je zima. Navíc by měl Mercedes odpovídat pokaždé jinak, což opět přispěje k přirozenější komunikaci.

Doporučujeme: Kia Niro EV předznamenává začátek. Do roku 2025 přijde 16 elektrifikovaných modelů

Kromě hlasového ovládání bude možné ovládat jednotlivé funkce také dotykově, a to hned trojím způsobem. Mercedes připravil dotyková tlačítka na volantu a touchpad, navíc bude ale dotyková také středová obrazovka. Systém MBUX slibuje maximální možnosti přizpůsobení zobrazovaných informací. Řidič si může jednoduše zvolit, co přesně chce vidět na přístrojovém štítu (kde je samozřejmě také jeden velký displej) a to dokonce do té míry, že lze přímo volit, co se ukáže v levém „budíku“, uprostřed a v pravém „budíku“. Zároveň se můžete přepnout do režimu, kdy přes celý přístrojový štít bude něco jiného. Třeba mapa navigace nebo zobrazení asistenčních systémů.

Středový displej dostal zcela nové uspořádání. Základní obrazovka ukazuje jednotlivé aplikace. U těch jsou ale zároveň připravena tlačítka, takže lze základní funkce ovládat bez toho, abyste museli něco rozklikávat. Jednoduše můžete třeba zrušit navádění k cíli nebo přepnout rádiovou stanici.

Doporučujeme: Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně

Mercedes také připravil různé barevné verze a motivy. Například na středovém displeji je mapa a tu na přístrojovém štítu doplňují další informace týkající se navádění k cíli. Naprostým opakem je režim Understated, kdy oba displeje neukazují prakticky nic, pouze na přístrojovém štítu svítí hodiny a rychlost.

Jak už bylo řečeno, jako první dostane systém MBUX nastupující generace třídy A. Její interiér odhalil Mercedes dříve, takže už víme, že se kromě tohoto systému můžeme těšit také na více prostoru pro cestující a objemnější zavazadelník.

Mercedes ukázal nový multimediální systém. Jako první ho dostane třída A
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (98%) 10 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: