Konceptem Simplex se Mercedes vrací na začátek 20. století k modelu 35 HP

  • Koncept Mercedes Simplex připomíná modely ze začátku dvacátého století 

  • Designová studie odkazuje na Mercedes 35 HP a jeho nástupce v podobě Mercedesu-Simplex 

  • Inspirací byly hlavně tvary automobilu. Pod kapotou nic jako čtyřválec o objemu 6,8 litru čekat nemůžeme 

Automobilka Mercedes-Benz odhalila další svůj koncept. Po luxusním EQS přichází studie Simplex, která má už na první pohled do sériové výroby mnohem dál. Mercedes se tímto strojem vrací na začátek 20. století k modelu 35 HP a jeho nástupci Mercedes-Simplex.

Mercedes 35 HP z roku 1901 byl významný především tím, že stanovil podobu aut na další řadu let. Do té doby auta vypadala jako motorizované kočáry. Právě model 35 HP přišel jako první s koncepcí spalovacího motoru vpředu, podvozkovým rámem, maskou skrývající chladič a vůbec elegantní karoserií. Přesně na to studie Simplex navazuje. Ta je ovšem založena na monokoku (z čeho je vyroben, to automobilka neříká) a místo chladiče vpředu je jeden velký displej. Po vzoru modelu 35 HP je přední část bílá, zatímco záď je černá.

Retro: Podívejte se, jak se během let měnil vzhled SPZ na našem území

Jaký motor studie Simplex dostala, to Mercedes neřekl. Pouze obecně uvedl, že jde o vůz vybavený „alternativním pohonem“. V dnešní době asi nelze předpokládat cokoliv jiného než nějakou formu elektrického pohonu.

Pro zajímavost, původní Mercedes 35 HP využíval čtyřválec o objemu téměř šesti litrů. Jeho nástupce Mercedes-Simplex pak dostal stejný motor, ovšem převrtaný dokonce na 6,8 litru. Výkon se tím zvýšil na 29 kW (40 koní). Tento vůz už byl schopen překročit rychlost 100 km/h.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: