Mercedes-Benz chystá plno kompaktních modelů. Těšte se na třídu A sedan a crossover GLB

  • Malé Mercedesy dostanou modernizovanou platformu MFA2

  • Časem dorazí třída A sedan a také větší crossover GLB

  • Mercedes rovněž pracuje na devítistupňové dvouspojkové převodovce

Určitě si říkáte, že kompaktních modelů má Mercedes-Benz v nabídce už dostatek. Jenže manažeři této německé automobilky jsou jiného názoru. Vývoj pracuje na dalších derivátech třídy A i B, které budou založeny na modifikované modulární platformě MFA2. Ta se dočká několika změn, aby bylo jednodušší vyvíjet auta s různými délkami rozvorů, rozchodem kol a typy pohonů.

V současné době Mercedes vyrábí třídu A s karoserií hatchback, rovněž dělá kompaktní sedan CLA, minikombi CLA Shooting Brake a crossover GLA. Nezapomínejme ale ani na kompaktní MPV Mercedes třídy B, které v nové generaci rovněž přejde na upravenou platformu MFA2.

Doporučujeme: BMW X4 xDrive20d vs. Mercedes-Benz GLC Coupé 250d 4Matic — ve stopách X6

Do roku 2020 se všechny vozy založené na platformě s pohonem předních kol dočkají nové generace nebo velkého faceliftu. K tomu ale přibude ještě klasický kompaktní sedan třídy A a rovněž větší crossover Mercedes-Benz GLB, píše britský Autocar. Zatímco Mercedes GLB bude globální model, třída A sedan s prodlouženým rozvorem je určena především pro Čínu jako konkurence Audi A3 sedan a BMW řady 1 sedan.

Sedan třídy A se standardním rozvorem se ale bude prodávat i v Evropě. Podle Mercedesu je pro takové auto místo na trhu i vedle modelu CLA. Pokud jde o techniku a pohony, automobilka pracuje na nové generaci tříválcových motorů, na kompaktním hybridním systému a také na devítistupňové dvouspojkové převodovce. Ta je určena právě pro modely s motorem vpředu napříč.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: