Měla by se Škoda Kodiaq začít bát? Hyundai už v únoru představí nové Santa Fe

 • Hyundai v únoru odhalí čtvrtou generaci modelu Santa Fe

 • Oficiální výstavní premiéra proběhne na autosalonu v Ženevě

 • První obrázek ukazuje, že i tentokrát designéři použijí rozdělená světla tak, jako to má malý Hyundai Kona

Hyundai si pro nadcházející autosalon v Ženevě připravil zajímavou novinku. Na svém stánku ukáže v pořadí už čtvrtou generaci modelu Santa Fe. Na co se můžeme těšit, to naznačuje první oficiální obrázek. Ten sice odhaluje pouze profil vozu, přesto je z něj dobře patrné, že i Santa Fe dostane příď s rozdělenými světly tak, jako to má malý crossover Kona (nebo modely Citroën).

Bližší technické podrobnosti zatím zůstávají tajemstvím. Automobilka pouze zmiňuje přítomnost celé řady různých asistenčních systémů. Kromě těch běžných jde hlavně o systém Rear Occupant Alert, který upozorní řidiče na skutečnost, že ve druhé řadě jsou další osoby. Na první pohled jde o zbytečnou funkci. Hyundai ale jejím zavedením reaguje na případy známé hlavně z Ameriky, kdy rodiče ve spěchu zapomenou, že mají na zadním sedadle děti, které v autě uzamknou a odejdou.

Doporučujeme: Oficiálně — Hyundai Santa Fe přejel Antarktidu tam a zpět. Podívejte se na video

Dalším chytrým systémem je upozornění na blížící se vozidla v případech, kdy řidič couvá do ulice, kam ze svého místa nevidí. To samozřejmě není nic převratného, podobné systémy jsou v dnešní době naprosto běžné. Hyundai ale u nového Santa Fe přidal aktivní brzdění, takže vám vůz před přijíždějící automobil nedovolí nacouvat, ani kdybyste zvukové upozornění ignorovali.

Hyundai sice oznámil ženevskou výstavní premiéru, oficiální světová premiéra ale proběhne dříve. Tisková zpráva říká, že se tak stane už v průběhu února. Že by automobilka využila k této příležitosti domácí olympijské hry?

Hyundai Santa Fe

 

Měla by se Škoda Kodiaq začít bát? Hyundai už v únoru představí nové Santa Fe
Ohodnoťte tento článek!
3.24 (64.88%) 82 hlas/ů

18 KOMENTÁŘE

 1. Ano možná by se mela bát, jelikož Škoda nemá v televizi 18h reklam denně a většina lidí prostě dá na reklamu když je jim vnucovana a tlačená do mozku. Hnujde je Hnujde a kdyby nebylo zdejší výroby a podpory vlády, bylo by to jinak. ..

 2. No nevím to zadní světlo je hrozné, vykrojené jak formičkou do perníku 🙂 Hyundai bych si nikdy nekoupil už kvuli těm trapným reklamám 🙂

 3. Asi takhle, celej život jsem byl Škodovkář. Loni jsem koupil nového Tucsona. Velmi dobrá volba. Posledni Octavia (také nová) šla po 5 letech z firmy. Najeto 65.000km a brala olej na litry. Dnes říkám… Hyundai Tucson je velmi ale velmi kvalitní auto. A Škoda se už bojí.

 4. Zase řešíte tyto dvě značky. Hyundai je celosvětově úplně někde jinde a tím to prostě hasne. Škodovka je prostě v CZ oblíbená ale tím to končí. Nejsem zákazník Škody, mladej a blbej už nejsem. Pro spoustu lidí to je modla, nikomu to neberu ale po zkušenostech se Škodovkou je to pro mě předražený odpad co sype!

 5. V rodině máme getze , ix 20 , i 30 , tucson ani s jedním není problem 🙂
  Za tu cenu lepší jak ford, peugot, citroen a další značky takže jasná volba.
  Škoda je postavená na koncernových vysokých cenách a pro nás na líbivém desingu.
  Ale musím se taky dívat na co mám a na co ne !!! Moc bych chtěl superba, ale milion za něj nemůžu dát. A vojetýho-vylítanýho-uhnanýho přetočenýho 350 tis/km nechci
  Co mě vadí na hyundai tak je reklama a pokud bych si neplatil pojistku na auto tak vysoké ceny servisu 29 tis. za ulomený zrcátko na tucsonovi je hodně.

 6. Souhlasím s pánem který je spokojen s Tucsonem,mám ho také a spokojenost za 22000 tis.km ani deci oleje,spotřeba 6.2l celková u 1.7 d a za cenu 550000 kč nekoupím ani Octavii která nemá ani polovic výbavy.

 7. ..máme doma jak škodovku, tak Hyundai Tucson a musím jedině souhlasit s tím, že za ty peníze a hlavně výbavu, co se prodává Hyundai, bych nikdy škodovku nekoupil !!! né nadarmo se říká, že škodovka se Nekupuje a Fasuje 😉

 8. My obyčejní lidi máme rozum a za stejný peníze si koupíme nadupaný hyundai, jelikož v základu si koupíte škodovku, která nemá skoro nic a za stejný peníze si koupíte v plný parádě hyundai. Takže ANO, škodovka by se bát měla.

 9. Když bych koukal na cenu tak jasně vede hyundai jak už to zmiňoval Jirka nadupanou hyundai koupite za stejný peníz jako octávku v základu. Tak je jasný, že každý vybere to lepší.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: