McLaren už chystá nástupce supersportů F1 a P1. Má volant uprostřed

  • McLaren ukázal prototyp nového supersportu

  • Bude mít volant uprostřed jako legendární model F1

  • Všech 106 slíbených kusů je už vyprodaných

Čas utíká rychle a hybridní supersport McLaren P1 má za sebou pět let existence. Britská malosériová automobilka nyní oficiálně potvrdila přípravy nástupce, který ale přinese jeden velký odkaz do ne zas tak dávné minulosti. Bude mít uspořádání sedaček 1+2 se sedadlem řidiče uprostřed. Přesně tak to měl ikonický McLaren F1 z počátku 90. let.

Prototyp je založen na šasi McLarenu 720S, ale z prvních zveřejněných fotografií můžete vidět právě rozmístění interiéru. McLaren také přiznal, že nový vůz bude využívat hybridní pohon a přeplňovaný motor. Pravděpodobně půjde o jednotku odvozenou ze současného osmiválce.

Doporučujeme: Video: McLaren F1 předvádí akceleraci z nuly na 300 km/h i maximálních 390 km/h

Podle britské automobilky se máme těšit na nejrychlejší McLaren historie, ale cílem není dosáhnout nejlepšího času na severní smyčce Nürburgringu. Pravděpodobným cílem bude rychlost v přímce. Oproti třeba Bugatti Chiron bude McLaren, pracovně označovaný jako BP23, díky své karbonové konstrukci výrazně lehčí.

Automobilka McLaren přípravy vozu potvrdila již na začátku roku s tím, že vyrobí jen 106 kusů, stejně jako u McLarenu F1. Kdo ale plánuje utratit několik desítek milionů, má už bohužel smůlu. Na všechny slíbené vyrobené vozy „BP23“ už má automobilka závazné objednávky od vybraných klientů.

McLaren už chystá nástupce supersportů F1 a P1. Má volant uprostřed
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: