Mazda Vision Coupe byla vyhlášena nejkrásnějším konceptem

  • Japonský výrobce získal prestižní ocenění již podruhé během tří let
  • Dynamicky tvarovaný čtyřdveřový vůz ukazuje evoluci stylu KODO

Mazda VISION COUPE byla na 33. Mezinárodním automobilovém festivalu vyhlášena „nejkrásnějším koncepčním vozem roku“. Cenu si na slavnostním ceremoniálu v Paříži převzal Ikuo Maeda, celosvětový ředitel designu Mazdy, spolu se zástupci svého návrhářského týmu.

Porota složená z automobilových odborníků, ale i renomovaných architektů a módních návrhářů vyzdvihla VISION COUPE před devíti dalšími vozy, které se letos o cenu ucházely: Audi Aicon, BMW i Vision Dynamics, Kia Proceed Concept, Lamborghini Terzo Millennio, Mercedes-Benz AMG GT Concept, Mercedes-AMG Project One, Vision Mercedes Maybach 6 Cabriolet, Nissan Vmotion a Peugeot Instinct. Před dvěma lety získala Mazda stejné ocenění za koncept RX-VISION.

Jak napovídá už název, VISION COUPE je vizí budoucího směřování designu značky Mazda. Jeho čtyřdveřová karoserie se vyznačuje proporcemi klasických kupé s kabinou posazenou daleko dozadu. Tvary karoserie vyzařují dynamiku výkonného sportovního vozu.

„VISION COUPE vyjadřuje dojem vitality prostřednictvím odrazů, což je další krok designu KODO,“ řekl Ikuo Maeda, jehož celý titul zní „výkonný ředitel odpovědný za design a styl značky“. „Tento vůz pracuje s delikátní japonskou estetikou a jsme velmi poctěni, že dva roky poté, co stejný titul získal RX-VISION, byl zde ve ‚Městě umění‘ oceněn i on. Nadále budeme vyrábět automobily přitažlivé pro celý svět, ale chceme si zachovat identitu japonské značky.“

Jednoduché tvary exteriéru vyjadřují působivý dojem rychlosti, zatímco interiér využívá koncepční postupy z tradiční japonské architektury k vytvoření trojrozměrné hloubky, která navozuje uvolněnou atmosféru. Název konceptu odkazuje na déle než 50 let trvající tradici elegantních kupé značky Mazda. Na jejím počátku stál model Mazda Luce Rotary, známý též jako Mazda R130.

Koncept VISION COUPE bude až do 4. února vystaven na Mezinárodním automobilovém festivalu v pařížské Invalidovně. Festival každoročně přiláká asi 35 000 návštěvníků.

 

Mazda Vision Coupe byla vyhlášena nejkrásnějším konceptem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: