Máte dost peněz? McLaren nabízí k modelu Senna jeden příplatek za 8,6 milionu korun

  • McLaren Senna je velice drahý supersport, ale také u něj si mohou dobře zajištění zájemci připlatit

  • Cena příplatků ovšem není malá 

  • Například karoserie s odhaleným karbonem vás vyjde na více než osm milionů korun 

McLaren Senna je velmi zajímavý automobil, který ovšem není vůbec levný. Základní cena činí 750 000 liber, tedy v přepočtu přibližně 21 milionů korun. Pokud ale máte dost peněz, automobilka vás ani v tomto případě neochudí o možnost připlatit si za nějaké ty speciality a jedna z nich bude k vidění na ženevském autosalonu.

Nový supersport značky McLaren totiž nedorazí v jen tak obyčejném provedení, představí se ve verzi Visual Carbon Fibre. Podle názvu už jste asi poznali, že vůz dostane karoserii s odhaleným karbonem. Jde o jednu z pěti možností, které nabízí divize MSO (McLaren Special Operations). Také zbývající čtyři se na autosalonu v Ženevě ukážou, ovšem pouze v digitální podobě.

Vyrobit takovouto karbonovou karoserii není nic jednoduchého. Celkově se jedná o 67 dílů, přičemž jejich produkce zabere tisíc hodin práce. Dalších 250 hodin je pak potřeba k lakování žlutých detailů odkazujících spolu se zelenými brzdovými třmeny na brazilské barvy, které nosil Ayrton Senna na své helmě. Žluté a zelené drobnosti najdeme také v interiéru.

Zájemci o karoserii s odhaleným karbonem si budou muset řádně připlatit. Tato verze totiž navýší původní částku o dalších 300 000 liber, což je v přepočtu přibližně 8,6 milionu korun. Jen pro pořádek, i „sériový“ McLaren Senna má karbonovou karoserii, za svých osm milionů opravdu získáte pouze bezbarvý lak. A kdyby vám to stále bylo málo, můžete si pořídit od divize MSO také třeba lehčí karbonová kola.

McLaren Senna vznikne v počtu 500 exemplářů, celá série už je ale vyprodaná. Ruční sestavení jednoho exempláře zabere zhruba 300 hodin práce, auta, která se dostanou do péče divize MSO, se budou logicky vyrábět mnohem déle.

Máte dost peněz? McLaren nabízí k modelu Senna jeden příplatek za 8,6 milionu korun
Ohodnoťte tento článek!
4.18 (83.64%) 11 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: