Maserati na zimu zastavuje výrobu. Má plný sklad, jeho auta nikdo nekupuje

  • Maserati je donuceno kvůli slabým prodejům zastavit výrobu

  • Stojí i linka na SUV Levante, které se jinak prodávalo dobře

  • Analytici předpovídají na příští rok 25% pokles prodejů

Italská automobilka Maserati, která patří do koncernu Fiat-Chrysler, byla nucena zastavit mezi 15. a 20. prosincem výrobu ve všech třech továrnách, píší Automotive News. Důvodem nejsou technické potíže, nýbrž prostý fakt, že vozů Maserati jsou jich plné sklady. Prozatím je plán odstavit montáž až do 15. ledna 2018.

Továrny Grugliasco, kde se vyrábějí modely Ghibli a Quattroporte, a Modena, kde se montují vozy GranTurismo a GranCabrio, zavřely své brány 15. prosince. Včera se přidala továrna Mirafiori, kde se kompletuje SUV Levante. Jeho výroba přitom za poslední rok stála jen jeden den nad plán kvůli technických problémům.

Doporučujeme: Už i Lamborghini nabízí SUV. Urus je nejrychlejší a v podstatě nemá přední nárazník

Maserati trpí na klesající zájem hlavně na čínském trhu. Problémy značky jsou ale mnohem vážnější. Nemá dostatek financí na vývoj nových modelů. Automobilka přitom potřebuje uvést na trh nové motorizace a především hybridní a plug-in hybridní pohon. Aplikace „zbytků“ od Ferrari už zkrátka nestačí.

Díky modelu Levante se Maserati trochu zmátořilo, ale analytické agentury mu optimistický rok nepředpovídají. Například LMC Automotive předpovídá na rok 2018 další 25% propad prodejů. Dokonce se mluví o tom, že se chce koncern Fiat-Chrysler automobilky zbavit. Nechcete si tedy celé Maserati koupit? Fiat evidentně přihodí i Alfu Romeo.

Maserati na zimu zastavuje výrobu. Má plný sklad, jeho auta nikdo nekupuje
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 12 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Žák ty jsi tragéd ,píšeš nesmysly,aby potom tebe někdo chtěl,za to lhaní nepujdeš do nebe,ale do pekla,všichni jste novinářská chátra

PŘIDAT KOMENTÁŘ: