Limuzína pro diktátory dostala moderní interiér. Stojí jako zámek

  • Na prodej je unikátní limuzína Mercedes-Benz 600 Pullman z roku 1975

  • Interiér je ale kompletně přepracovaný. Má výbavu z moderního Maybachu

  • Úprava vznikla ve spolupráci s firmou Mercedes-Benz Classic, vůz má tedy statut veterána

Mercedes-Benz 600 – není auta, které by bylo v sedmdesátých a osmdesátých letech oblíbenější u diktátorů. Právě jeho prodloužená verze Pullman je vozila po silnicích jejich utlačovaných zemí, ale třeba i během vojenských přehlídek. Celkem Mercedes mezi lety 1963 až 1981 vyrobil jen 2677 těchto aut. Teď je jeden kus na prodej.

Zvenčí by se mohlo zdát, že se díváme na klasického veterána se vším všudy. Znalci by už ale měli poznat nezvyklý lak nazvaný Perlmutt Weiss, jenž na klasický vůz nepatří. Pak už se jen stačí podívat dovnitř a je jasno. Tento kousek z roku 1975 podstoupil kompletní renovaci interiéru, ve kterém přibyla řada moderních detailů, aby se v něm i novodobý diktátor cítil jako doma.

Sháníte luxusní sedan? Na prodej je Mercedes-Benz 600 Pullman po africkém diktátorovi

Na palubě najdete celou řadu komfortních prvků od vyhřívaných a ventilovaných sedaček, automatické klimatizace pro zadní i přední část kabiny, po ledničku s minibarem a zábavní systém schopný přehrávat DVD. Samozřejmostí jsou parkovací kamery, připojení pomocí Bluetooth nebo ambientní osvětlení.

Kdo se vyzná v luxusních vozech, tomu napoví stmívací střešní okno nebo tři budíky ukazující rychlost, čas a teplotu zabudované do stropu v zadní části pro VIP cestující. Jde o díly, které pochází z dob, kdy Daimler vyráběl luxusní limuzíny Maybach. A právě jedna taková se stala dárcem „orgánů“ pro stařičký Mercedes.

Renovací prošla i kabina pro řidiče
Vzadu může diktátor očekávat maximální luxus

Renovace vozu začala už v roce 2007 a tak se z dnešního pohledu může zdát už některá výbava zase trochu nemoderní. Dobré je ale vědět, že rekonstrukce vozu probíhala pod dozorem oddělení Mercedes-Benz Classic, takže kromě moderních prvků vše zůstalo na svém místě tak jak má a auto si tedy stále drží statut veterána.

Na prodej je unikátní Mercedes-Benz 600 Pullman, se kterým jezdil Josip Broz Tito. Máte zájem?

To platí i pro motor – pod přední kapotou je umístěný benzinový V8 s objemem 6,3 litru, který posílá na kola výkon 250 koní. Auto má také velmi malý nájezd, počítadlo kilometrů ukazuje číslo 1112. Pokud se vám vůz líbí, musíte být také diktátorem, vyjde totiž na 2,15 milionu eur. To je asi 58,5 milionu korun. I tak se ale prodává pod cenou, protože podle dostupných informací vyšla přestavba a renovace vozu na 81 milionů.

Přepychové auto pro novodobé diktátory si můžete prohlédnout ve velké fotogalerii:

Limuzína pro diktátory dostala moderní interiér. Stojí jako zámek
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: