Cestování v zahraničí

Kvíz: Víte, jakou rychlostí jezdit v zahraničí?

Chystáte se letos na dovolenou do zahraničí autem? Jestliže ano, měli byste se ve svém vlastním zájmu přesvědčit, že ovládáte tamní dopravní předpisy. Zejména pak co se povolených...

Dálniční známky a poplatky za silnice a dálnice v Evropě v...

Kolik se vlastně za auto nebo motocykl v zahraničí platí a jakým způsobem se dálniční nebo jiné poplatky vybírají?

Dovolená v emisní zóně: Jaké jsou podmínky vjezdu do evropských velkoměst?

V posledních letechy přibývá restrikcí automobilistů ve velkých městech, která hromadně zavádějí nízkoemisní zóny. Na co se připravit před dovolenou v zahraničí?

Chystáte se do Chorvatska a máte v autě palubní kameru? Pak...

Jestli se chystáte do Chorvatska a máte v autě namontovanou palubní kameru, měli byste zpozornět. U nás lze sice toto zařízení používat téměř bez omezení. To ale neplatí pro všechny státy, přes které se na této trase projíždí.
Zahraniční dopravní předpisy

Kvíz: Víte, jak se chovat na zahraničních silnicích?

Když se rozhodnete vycestovat do zahraničí, znalost českých pravidel silničního provozu vám určitě stačit nebude. Předpisy se totiž mohou v každém státě značně lišit. Některá...

Mýtné v Německu: Pro osobní auta ho ještě víc než rok...

Poplatky pro osobní auta se na německých dálnicích začnou vybírat nejdříve od října 2020. Jinak řečeno, ještě nejméně rok v případě běžných automobilů žádné poplatky v Německu řešit nemusíte.

KVÍZ: Vedro je tady. Víte, co to znamená pro vaše auto?

Výměna pneumatik, dobití akumulátoru a přidání nemrznoucí směsi. Příprava na zimu je pro každého řidiče naprostou samozřejmostí. Ale co takhle příprava na jaro a...

Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do Chorvatska. Děláte...

Každoroční evergreen je tady. Přichází léto a to znamená hromadné stěhování do Chorvatska. Než se tam také vydáte, je dobré přemýšlet.
Jak připravit auto před cestou na dovolenou

Čeká vás cesta k moři? Nezapomeňte na ni kromě sebe připravit...

Vzhledem ke geografické poloze České republiky to k Jadranu – nejbližšímu moři dostatečně teplému natolik, že se v něm běžný člověk vydrží koupat klidně i celé...

Kvíz: Víte, jaké pokuty vám hrozí v zahraničí?

Chystáte se letos na výlet autem do zahraničí? Tak pozor na dodržování předpisů. Jejich porušení se vám totiž nemusí vyplatit. Víte, jaké pokuty vám...

Ceny pohonných hmot v EU pro léto 2019: Kde natankovat cestou...

Chystáte se letos na dovolenou k moři a budete cestovat autem? Podle aktuálních dat Evropské komise si v oblíbených přímořských destinacích za pohonné hmoty výrazně připlatíte.

Kolik alkoholu v krvi tolerují v cizině? Nejběžnější je půl promile

Nastává čas cestování, proto neuškodí připomenout si některé předpisy zemí Evropy. Jaká platí pro řidiče tolerance alkoholu v jednotlivých státech?

Povinná výbava v zahraničí: Do Estonska jedině s klínem, do Španělska...

Právní předpisy pro povinnou výbavu aut nejsou v rámci EU sjednocené. Před cestou do zahraničí si proto zkontrolujte, zda máte v autě všechny náležitosti, které jsou ve vaší cílové destinaci i tranzitních zemích vyžadovány.

Cizinče, zaplať! Jak zareagovat, když přijde pokuta ze zahraničí?

Vzpomínky na dovolenou může nečekaně oživit cizokrajná dopisní obálka. V jejích útrobách pak najdeme úřední psaní s výzvou k zaplacení pokuty. Hodit do koše, nebo raději zaplatit?

Dálniční známka Slovensko 2019: Jak ji koupit? A kdo ji mít...

Na Slovensku se používají jen elektronické dálniční známky, na sklo se už žádná etiketa nelepí. Kontrola se provádí automaticky.