Lamborghini Terzo Millennio: Nový koncept předznamenává konec velkých motorů

  • Nový koncept Lamborghini ukazuje, jak budou vypadat supersporty budoucnosti 

  • Na velký spalovací motor zapomeňte, jde samozřejmě o elektromobil 

  • Jako základní zdroj energie slouží superkondenzátory 

  • Navíc se počítá s bateriemi tak tenkými, že je bude možné integrovat přímo do panelů karoserie 

Lamborghini odhalilo svůj nový koncept představující vizi toho, jak budou vypadat supersportovní automobily určené zákazníkům třetího tisíciletí. Nepochybně půjde o velmi rychlý stroj, se spalovacím motorem se už ale nepočítá. Studie Terzo Millennio je čistokrevný elektromobil, který nabídne řadu zajímavých technologií.

Žádná přesná čísla automobilka nezveřejnila, takže můžeme pouze spekulovat o tom, jak moc rychlý tento vůz bude. Každopádně by měl mít elektromotory integrované přímo ve všech čtyřech kolech, což přinese už dnes dobře známé výhody v podobě nezávislé regulace každého kola zvlášť a tím pádem i schopnost doslova prolétávat zatáčky neuvěřitelnou rychlostí.

Doporučujeme: Lamborghini připomíná slavné „Rambo Lambo“. Protože se blíží premiéra modelu Urus

Klasické baterie budou podle vize automobilky Lamborghini v budoucnosti již překonány. Nahradit je mají takzvané superkondenzátory, které jsou podstatně menší, výkonnější a které lze nabít daleko rychleji. Ty také mají sloužit novému supersportu jako základní zdroj elektrické energie. Baterie ovšem přece jen zůstanou, jenže budou tak malé, že je bude možné integrovat přímo do karbonové karoserie. Ta mimochodem dostane navíc technologii, kdy vůz dokáže monitorovat poškození karoserie a případně si nalezené poškození také sám opraví.

Koncept Lamborghini Terzo Millennio je hudbou vzdálené budoucnosti, nicméně podle automobilky některé technologie nejsou takové sci-fi, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Lamborghini Terzo Millennio: Nový koncept předznamenává konec velkých motorů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: