Lada Vesta dorazí také jako kombi. Podívejte se na prototyp zachycený v Německu

  • Lada Vesta se vyrábí od roku 2015 jako sedan

  • Brzy dorazí další karosářská varianta, kombi 

  • Vesta Combi by se měla začít vyrábět příští rok 

  • Vůz byl zachycen při testech v Německu 

Lada v poslední době představila poměrně hodně novinek a také řadu různých konceptů. Jedním z nich byla i studie Vesta Cross předznamenávající oplastované provedení s karoserií kombi. Vypadá to, že se příchod této verze v sériovém podání blíží. Důkazem jsou aktuální informace a zejména špionážní fotografie.

Doporučujeme: Lada Vesta dorazila do Evropy. Na Slovensku stojí v přepočtu 270 000 Kč

Podle snímků, které zveřejnili kolegové z Autoevolution, si můžeme udělat docela dobrou představu o tom, jak bude Vesta Combi vypadat. Snímky pořídili fotografové zmiňovaného magazínu na německých silnicích. Na tamním trhu už se také základní Vesta s karoserií sedan nabízí. Její cena je minimálně 12 490 eur.

Praktičtější provedení modelu Vesta se údajně začne vyrábět příští rok. Podle fotek se zdá, že se od konceptu Vesta Cross příliš lišit nebude. Vůz bude pravděpodobně odhalen ještě letos. Vzhledem k oblibě karoserie kombi v Evropě a záměru Lady začít prodávat na zdejším trhu více modelů by se tak klidně mohlo stát třeba na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Doporučujeme: Historicky nejrychlejší Lada je teď ještě rychlejší. Kalina NFR dostala samosvor

O technice můžeme zatím pouze spekulovat, velmi pravděpodobně ale bude shodná s tím, co nabízí sedan. V Německu se Lada Vesta prodává se zážehovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru naladěným na 78 kW (106 k). Zákazníci si mohou také vybrat mezi pětistupňovým manuálem a pětistupňovým automatem.

Lada Vesta dorazí také jako kombi. Podívejte se na prototyp zachycený v Německu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: