Blíží se konec Tesly? Další přímou konkurenci představí ještě letos Volvo Trucks

  • Elektrický tahač Tesla Semi slibuje velkolepé dovednosti, ale reální zákazníci si na něj ještě hodně dlouho počkají

  • Volvo naopak oznámilo, že letos předá v rámci testování svůj elektrický truck prvním zájemcům

  • Prodej švédská automobilka zahájí příští rok

  • Tesla se kromě toho bude muset vypořádat také s příchodem elektrického Jaguaru I-Pace

Tesla dlouhou dobu těžila ze skutečnosti, že žádná z tradičních automobilek nenabízela podobné elektromobily. Jenže tyto zlaté časy pro Elona Muska definitivně končí. V dohledné době přijde velké množství nových elektromobilů renomovaných značek a klid nebude mít americká automobilka ani mezi nákladními automobily. Nedávno sice byl představen revoluční tahač Tesla Semi nabízející skoro až neuvěřitelné parametry, jenže elektrické nákladní auta chce začít prodávat také Volvo, a to už příští rok.

Doporučujeme: Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují

Vyplývá to z nedávné tiskové zprávy Volvo Trucks, prostřednictvím které tato společnost oznámila příhod elektrických nákladních automobilů. Už letos se dočkají vybraní zákazníci v rámci testování prvních exemplářů, prodej má být spuštěn příští rok. Bližší podrobnosti týkající se dojezdu nebo výkonu zatím Volvo Trucks tají.

Mohlo by se zdát, že Volvo chce jen přitáhnout pozornost a že Tesla Semi je sériové výrobě mnohem blíže. Vždyť už ostatně má světovou premiéru za sebou a Elon Musk už také přijímá první objednávky. Jenže to v kontextu automobilky Tesla neznamená vůbec nic. Tato značka běžně prezentuje koncepty jako hotová auta, přičemž z minulosti známe hned několik příkladů, kdy se sériová výroba rozběhla i několik let po premiéře, jak se to stalo u Tesly Model 3. U automobilky typu Volvo se ale dá očekávat opačný přístup, takže nakonec zřejmě začne prodávat svá elektrická nákladní auta dříve než Tesla. Tahač Semi by se měl údajně začít vyrábět v roce 2019, ovšem pokud půjde vše podle plánu, což se u Tesly děje velmi zřídka.

Doporučujeme: Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno

Volvo vidí u elektrických nákladních aut řadu výhod. Kromě snížení emisí také podstatně nižší hluk. Díky tomu by se mohl jejich provoz přesunout na noční hodiny, což by teoreticky přineslo odlehčení dopravy v dopravních špičkách.

Připomeňme, že na autosalonu v Ženevě se představí sériová verze elektrického Jaguaru I-Pace, což bude první skutečně přímý konkurent pro modely Tesla od tradiční prémiové automobilky. Minulý rok Jaguar sliboval dojezd až 500 km, velice prostorný interiér a schopnost zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,2 s. Podle některých názorů přesně taková auta přinesou konec Tesly, protože bombastické sliby Elona Muska, které ale mnohdy nejsou následovány činy, jaksi ztratí své kouzlo.

Blíží se konec Tesly? Další přímou konkurenci představí ještě letos Volvo Trucks
Ohodnoťte tento článek!
3.44 (68.89%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: